Haberler

Bitcoin.com CEO’su Roger Ver’den Hard Fork Açıklaması

Ver: Ben suçlu değilim, bu bir güncellemeydi.

Bitcoin.com CEO’su Roger Ver, Bitcoin Cash hard forkunun bir fork değil güncelleme olduğu iddiası ile tepki çekti. Hard fork sonraısnda tüm kripto para borsalarında kayıplar en üst seviyeye ulaşmış, fiyatlar en düşük seviyelerine gerilemiş ve rekor kırılacak olduğu beklentileri bir anda ortadan yok olmuştu. Bitcoin.com CEO’su Roger Ver, ise bunun sorumlusunun kendisi olmadığını ve kripto paralar konusunda oldukça fazla piyasanın kendisini tanıdık isimlerden birisi olduğunu, bu konuda sorumlu olan tarafın Bitcoin Cash SV ekibi olduğu ve tartışmaların tamamının SV ekibince başlatıldığını iddia etmişti.

Roger Ver: Ben suçlu değilim

Kripto para birimi Bitcoin Cash ve diğerlerinin fiyat kayıpları ve düşüşlerinden kendisinin asla suçlu tutulamayacak olduğunu açıklayan ve fiyat düşüşlerinin kendisi dolayısı ile ortaya çıkmadığı gibi hard forkun bir güncelleme olduğunu iddia eden Ver, kripto para birimlerinin fiyatlarının tekrar yükselmeye başlamasının bir kanıt olarak sunulabileceğini açıkladı. Bitcoin Cash hard forku sonrasında piyasada yaşanan bir takım düşüşler geri dönülemez olarak büyük hasar yaratmış ve tahribatın en üst seviyeye çıktığı artık yatırımcı kişiler tarafından kabul edilmeye başlamıştı.

Henüz yatırımcılar kripto para fiyatlarındaki düşüşlerden dolayı oldukça fazla zarar içerisinde iken, bir süre sonra başlayan yükselmeler 2 gündür devam ettiğinden bir sakinlik mevcut. Bitcoin.com CEO’su Roger Ver, ise bu sakinliğin süresini iyi yakalayarak kendisini aklayabilecek olduğu açıklamalara tekrar başlamış. Bitcoin Cash hard forkunun piyasadaki kayıpların en büyük sorumlularından olduğu ve piyasada kayıplar yaşanmasına asıl sebep olan etkenin Roger Ver olduğu konusunun unutulup unutulmayacak olduğu ise meçhul. Piyasa tam 700 milyar doları aşan kayıpları bu süreçte görmüş ve 13 ayı geçen en büyük fiyat düşüşleri bu süre içerisinde yaşanmıştı. Bu ise yatırımcılar üzerinde oldukça büyük bir baskıya sebep olmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu