Kripto HaberleriBitcoin"Bitcoin Değerli Ancak Libra Bitcoin'den Daha Etkili!" Libra Geliyor Mu?

“Bitcoin Değerli Ancak Libra Bitcoin’den Daha Etkili!” Libra Geliyor Mu?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İçinde bulunduğumuz dönemde Bitcoin’in hala değersiz olduğunu düşünen ve altın ya da dolar yanlısı tutumlarını sürdüren analistlere rağmen Bitcoin’in “değer” içerdiğini düşünen IMF eski baş ekonomisti ve Hindistan eski Merkez Bankası Başkanı Raghuram Rajan, ülkelerin kendi kripto para birimlerini çıkarma yarışında olduğu mevcut koşullarda Bitcoin ve Libra’nın büyük roller üsteleneceğini belirtti.

Özellikle Bitcoin’in değersiz olduğunu düşünenlerin aksine ünlü kripto değerin bazı açılardan altına benzediğini ve spekülatif bir yatırım aracı olduğunu ifade eden Rajan, insanların her geçen gün Bitcoin’in kıymetini daha fazla anladıklarını ifade etti. Merceği Libra’ya çevirdiğinde ise Facebok’un Libra’sının Bitcoin’den daha etkili olabileceğini ileri sürdü.

Rajan’ın böyle düşünmesinin temelinde Libra’nın global piyasada kullanılabilecek bir dijital değer olmasına karşın Bitcoin’in alt yapısının yüklü para aktarımlarını sağlayabilecek bir güce sahip olmadığına olan inancı yatıyor.

Öte yandan kripto para dünyasının yıldızının gittikçe parladığını belirten Rajan, Libra haricindeki kripto değerlerin de Bitcoin için güçlü rakipler olabileceğini ifade etti.

Libra projesi neredeyse rafa kalkmış bir proje olmasına rağmen eski IMF baş ekonomisti tarafından dile getirilmesi projenin tekrar gün yüzüne çıkıp piyasaya sürüleceği iddialarını da beraberinde getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları