bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Destekçisi Nayib Bukele FED'i Hedef Aldı "Para Basmayı Bırakın"

Bitcoin Destekçisi Nayib Bukele FED’i Hedef Aldı “Para Basmayı Bırakın”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’i yasal para birimi kabul ederek bir ilke imza atan El Salvador’un açık sözlü başkanı Nayib Bukele FED başkanı Jerome Powell’ı hedef aldı.

ABD’de bugünlerde yükselen enflasyon konusu tartışılırken Bukele Twitter hesabından yaptığı paylaşımda FED’in para basmasının en büyük suçlu olduğunu söyledi.

FED’in hızla yüksek enflasyon sorununa fazla para basarak müdahale çabalarının ters etki gösterdiğini söyleyen Bukele, FED’in acilen para basmayı bırakması gerektiğini savundu.

Powell düzenlediği bir basın toplantısında ABD’deki enflasyon sorununun “beklediğimizden daha yüksek ve daha kalıcı olabileceğini” söyleyerek enflasyon ile mücadelede için gerekli her aracı kullanacağına söz verdi.

Dolar ve yükselen enflasyona karşı koruma aracı olarak görülen Bitcoin ve kripto paralar bireysel ve kurumsal yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Tüm eleştirilere rağmen kararından dönmeyen El Salvador Bitcoin’deki her düşüşü fırsat bilerek Bitcoin almaya devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Dünyadaki tek realist ve cesur adam

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları