BitcoinBorsaHaberler

Bitcoin Düşerken Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan Yatırımcılara Mesaj: “Bunu Yapmayın!”

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, yatırımcılardan bu davranışı yapmamasını istedi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), yaptığı açıklamasında Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası düşüş gösterirken yatırımcılara duygularını kontrol etmelerini söyledi.

Bugün Bitcoin fiyatı 2021 yılının Temmuz ayından bu yana ilk kez 30.000 doların altına düştü. Bununla birlikte CZ, kripto para piyasasındaki düşüş hakkında çok da endişeli görünmüyor.

CZ Yatırımcılara Panik Yapmamalarını Söyledi

Bugün attığı Tweet’inde CZ, kripto para dünyasında var olan aşırı panik havasını düşürmeye çalıştı ve yaşanan son düşüşün birkaç yıl içerisinde hiçbir anlamı olmayacağını iddia etti.

CZ bunu anlatmak için Coin Market Cap üzerinden BTC’nin tüm zamanlara ait grafiğini paylaştı ve şimdiye kadar yaşanan düşüşlerin grafik üzerinde nasıl ‘düzleştiğine’ dikkat çekti.

Ünlü CEO, BTC fiyatının geçmişte yaşadığı büyük düşüşlere nasıl göğüs gerdiğine işaret etti.

CZ, endişe düzeyini kontrol edemeyen herkesin, bu kadar riski alamayacakları için, pozisyonlarını düşürmesi gerektiğini söyledi:

“Düşüş sırasında panik yapıyorsanız muhtemelen aşırı yatırım yapmışsınızdır. Yatırım miktarınızı 2x ya da 10x azaltmayı deneyin. Böylelikle muhtemelen duygularınızı kontrol etmek için çok daha iyi bir hale gelirsiniz. Pozisyonlarınızı yalnızca duygularınızı kontrol edebildiğiniz vakit artırın.”

CZ buna ek olarak bir Twitter kullanıcısına verdiği yanıtında herhangi bir itibari para birimi kullanmadığını söyledi ve ‘1 BNB = 1 BNB’ mesajını verdi.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 31.430 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu