Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Düşerken Japon Finans Devinden Kötü Haber!

Bitcoin Düşerken Japon Finans Devinden Kötü Haber!

Japon finans şirketi SBI, Rusya'daki kripto para madencilik faaliyetlerini kapatacağını açıkladı.

Takip et

Temmuz ayında yükseliş trendine giren Bitcoin (BTC) bu yükselişini devam ettiremedi. Bitcoin bu hafta yatay hareketler sergilese de CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yaklaşık %9 oranında değer kaybetti ve 21,500 dolar seviyelerine geriledi.

Bitcoin tarafında yaşanan düşüş yatırımcıları etkilediği kadar kurumsal şirketleri de etkiledi.

Bu bağlamda Japonya’nın önde gelen finansal hizmet şirketi SBI Holdings Rusya’daki kripto para madenciliği faaliyetlerini sonlandıracağını açıkladı.

Bloomberg‘in haberine göre Japon finans devi SBI, Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın ve küresel kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşler nedeniyle Rusya’dan ayrıldığını söyledi.

SBI’den bir sözcü başka bir neden olarak da Rusya’ya Ukrayna işgali nedeniyle ABD tarafından uygulanan yaptırımların bölgedeki karmaşayı artıracağına inanmalarını gösterdi.

Bloomberg’in sorularını yanıtlayan SBI sözcüsü şunları söyledi:

“Rusya’nın Ukrayna’yı işgali şirketin Sibirya’daki madencilik işindeki beklentileri üzerinde belirsizlik yaratıyor.

Ayrıca kripto para piyasasında yaşanan düşüşler ve aşırı volatilite madenciliği daha az karlı hale getiriyor.”

Bu bağlamda SBI, Rusya’da kullandığı madencilik teçhizatını satmayı planlıyor.

Haberde ayrıca SBI’nin baş finans sorumlusu Hideyuki Katsuchi’nin, şirketin kripto madenciliği donanımını satma ve bu haftanın başlarında ülkeden tamamen çekilme planı olduğunu açıkladığı bildirildi.

Hatırlanacağı üzere Çin’in Bitcoin ve kripto paralarla ilgili tüm işlemlere ve madenciliğine getirdiği kapsamlı yasak sonrası madenciler kripto dostu ülkelere ve düşük ücretli enerjinin olduğu ülkelere göç etmişti.

Bu ülkelerden biri de Rusya idi. Ancak Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası ülkeye uygulanan yaptırımlar ülkedeki madencilik faaliyetlerini de olumsuz etkiledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları