Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ETF karar süreci SEC tarafından başlatıldı

Bitcoin ETF karar süreci SEC tarafından başlatıldı

Takip et

Bu sene Bitcoin’in düşmesindeki en büyük sebeplerden birisi  ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF başvurularını reddetmesiydi.

İlgili Haber
ETF Nedir? Bitcoin ETF'si Kripto Para Piyasalarını Nasıl Etkiler?

SEC, red sebebini kripto para piyasalarının manipülasyonlara açık olduğu düşüncesiyle yapmıştı. Ancak birçok uzmana göre önceden yapılan başvurular, Bitcoin’in yetersizliği dolayısıyla değil başvuruların yetersizliği dolayısıyla reddedilmişti.

CoinDesk haberine göre olması en mümkün olarak görülen CBOE’nin Bitcoin ETF başvuru karar süreci SEC tarafından resmen başlatıldı. Onay alınması durumunda CBOE para yönetim şirketi olan VanEck’da Bitcoin ETF’sini listeleyebilecek.

Bu başvuru Haziran ayıında yapılmış ve SEC tarafından ertelenmişti. Ertelenme kararı bile piyasada olumsuz bir hava yaşatmış ve Bitcoin hızla gerilemişti. Bazı uzmanlar kararın tekrar erteleneceğini ve 2019’un Mart ayında yapılacağını düşünüyor.

Bugün kripto para piyasaları yeşile büründü. Bitcoin 6700 dolar seviyelerine kadar yükselirken, yükselen piyasaya yüzde 40 artışla XRP öncülük ediyor. Bu yükselişin SEC’in bu duyurusu ardından olduğu tahmin ediliyor. Olası bir Bitcoin ETF başvuru kabulu tüm kripto para piyasaları için çok olumlu olacak ve boğa sezonu başlayacak iddiaları bir hayli fazla.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları