binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ETF'si Bugün Başlıyor! Fiyata Etkisi Ne Olacak?

Bitcoin ETF’si Bugün Başlıyor! Fiyata Etkisi Ne Olacak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Uzun süredir beklenen ilk Bitcoin ETF’si bugün işleme açılıyor. Yatırımcılar doğrudan Bitcoin yatırımı yapan bir spot ETF’ye nazaran vadeli işlem ETF’sinin beklentileri tam olarak karşılamadığını ifade etse de bugün Bitcoin tarihinde bir ilk yaşanıyor.

Proshares’in Bitcoin vadeli işlem ETF’si ABD’de işlem görmeye başlayan ilk kripto para ETF’si olacak.

ETF’nin uzun vadede çok pozitif bir gelişme olduğu konusunda fikir birliği olsa da, kısa vadeli dalgalanmalar konusunda fikir ayrılıkları var.

Bazı analistler Bitcoin vadeli ETF’sinin işleme girmesinin market üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacağını düşünse de, bazı analistler “haberi satanların” Bitcoin’de bir dump etkisi oluşturmasından çekiniyor.

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer’da ETF’nin işleme girmesinin ardından bir düzeltme beklediğini ifade ederek, dijital varlıklarının bir kısmını sattığını ifade etti.

Beklentiyi satın alan yatırımcıların, bu haberi satıp satmayacağı belirsizliğini korurken, bu olayın Bitcoin için çok önemli bir gelişme olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Geleneksel piyasalarda işlem yapan çok daha fazla yatırımcı Bitcoin ile tanışacak ve daha güvenli bir alanda Bitcoin ticareti ile ilgilenebilecek.

ETF sonrası Bitcoin hareketlerine ilişkin yapılmış açıklamaların bazıları şu şekilde;

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead: “Bitcoin ETF’si başlamadan bir gün önce bana hatırlatabilir misiniz? Masadan biraz para almak isteyebilirim” diyerek, haberin satılacağına ilişkin endişeleri olduğunu belirtti.

Permission.io CEO’su Charlie Silver’da SEC’in ETF onayının satışları tetiklemesinin “büyük bir olasılık” olduğunu belirtti. Ancak Silver uzun vadeli bakan yatırımcılar için bir değişiklik olmayacağını ekledi.

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone diğerleri ile aynı fikirde değil. Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin onayının satışları tetiklemesinin olası olmadığını söyleyen analist, “gerçek bir ETF’ye giden yolsa bu çok küçük bir adım” dedi.

Cross Tower ticaret müdürü Chad Steinglass da Morehead’ın yaklaşımına şüpheyle bakıyor.

“Kripto alanında ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ teorisinin işlediğini destekleyen bazı veriler var. Ancak bunun güvenilebilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Doğru ticaretin söylentiyi ve haberi satın almak olduğunu gösteren de pek çok veri var.

Ethereum’da fiyatlar, merakla beklenen Londra sert çatalıyla yükseldi ve ardından daha da yükselmeye devam etti. 2020 sonbaharında Paypal kripto desteği eklediğinde, halihazırda mevcut olan bir ralliye yakıt ekledi.

Bana göre bir olayın ‘haberi sat’ olayı olup olmayacağını belirlemedeki asıl faktör, tamamen tüccarların nasıl ve neden konumlandığı ile ilgili.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber  "Beklentiyi Al, Haberi Sat" Bitcoin ETF Onayı Ayı Piyasasını Başlatabilir Mi?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail