BitcoinHaberler

Bitcoin ETF’si İlk İşlem Gününde 1 Milyar Dolarlık Hacme Ulaştı!

Beklenen ETF büyük bir ilgi ile açılış yaptı.

Dün Bitcoin tarihinde önemli bir gelişme yaşandı. ABD borsalarında ilk defa Bitcoin ile ilgili bir borsa yatırım fonu (ETF) işleme açıldı. ProShares Strategy ETF, NYSE’de işleme açıldı ve ilk dakikalardan itibaren büyük bir ilgi gördü.

BITO koduyla işlem gören ETF ilk günde 24 milyondan fazla trade ile 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı.

40.88$’la işleme açılan BITO, günü 41.94$ seviyelerinde kapattı.

BITO opsiyonları, NYSE Arca Options ve NYSE American Options’un 20 Ekim’de (bugün) işlem görmeye başlaması bekleniyor.

BITO ilk günlük işlem hacmi ve kısa sürede ulaştığı açılış hacmi ile ABD borsalarının enleri arasında adını yazdırdı.

Bloomberg’e konuşan ProShares’in küresel yatırım stratejisti Simeon Hyman, lansmanın başarı ile gerçekleştiğini ve söz konusu ETF’nin Bitcoin’e yatırım yapmanın uygun bir yolu olduğunu belirtti.

“Bunu yapmanın kolay bir yolunu ve bunu yapmanın sağlam bir yolunu bekleyen birçok insanın şimdi dahil olmasına ve portföylerinde bulundurmasına izin vereceğiz.”

BITO’nun işleme açıldığı ilk dakikalarda volatil hareketler sergileyen Bitcoin gece saatlerinde 64375$’a kadar yükselerek, zirvesine 500$ kadar yaklaşmıştı.

Şu sıralar 66.600$ sınırında işlem gören Bitcoin bugün çok beklenen yeni zirvesine ulaştı. BTC analizine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin’de Yeni Fiyat Keşfi Başladı! – BTC Teknik Analizi!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu