AnalizBitcoin

Bitcoin’de Yeni Fiyat Keşfi Başladı! – BTC Teknik Analizi!

Rekor kıran Bitcoin fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Dün itibariyle gelen %3’lük yükselişle ATH seviyesi olan 64.854 doların hemen altına yerleşen Bitcoin (BTC), bugün itibariyle bu seviyeyi kırarak yeni bir ATH’a imzasını attı.

Bir önceki zirvenin kırılmasıyla 67.000 dolara kadar iğne atan BTC, 1,26 trilyon dolar piyasa değerine ulaşırken kriptoların genel piyasa değerini 2,63 trilyon dolara ulaştırdı. Yeni ATH’ın ardından bir miktar gerileme yaşayan fiyatın yükselişi burada kalmayacağım derken BTC, yayın saati itibariyle 66.800 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Yeni Destek Ve Direnç Seviyeleri!

Bitcoin için Nisan ayındaki fiyat hareketleri itibariyle önemli bir alan olan 61.200 – 62.400 dolar aralığını dün itibariyle kırmayı başaran fiyat, bugün bir başka direnci daha kırmayı başardı.

4 Saatlik grafik özelinde 62.400 dolar üzerindeki mum kapanışıyla bir sonraki direnç olan 64.365 dolara ilerleyen BTC, beş mumun sonunda bu direnci kırarak 67.000 doları gördü. Sıradaki direnç seviyesi olan 66.381 dolar üzerinde kalmayı sürdüren BTC’nin sıradaki mum kapanışlarının bu seviye üzerinde olması yükselişin kesintisiz devam etmesini sağlayabilir.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu noktada yükselişin önündeki en önemli direnç alanının 68.397 – 68.944 dolara aralığı olduğu düşünülürken fiyatın bu aralık üzerinde mum kapatması sıradaki direnç seviyeleri olan 71.267 – 74.924 – 78.956 ve son olarak 81.450 doları gündeme getirebilir. Yatırımcılar bu seviyeleri kademeli olarak kar alma amacıyla kullanabilir. Ayrıca alım yapmamış ya da ekleme yapmak isteyen yatırımcılar, fiyatın yeşil yükselen trend çizgisine gelmesini ya da 64.365 ve 62.400 dolar seviyelerine olası düzeltmelerini fırsat bilebilirler.

Son olarak BTC’de beklenen yükseliş yani boğa sezonunun başlamış olması ihtimali şu anda aşırı alım seviyesinde olan RSI’ın bir süre bu şekilde devam edebileceğine işaret ediyor. Burada yatırımcıları FOMO yani fırsatı kaybetme korkusuna kapılmadan destekleri alış dirençleri de satış noktası belirleyerek hareket etmelerini tavsiye ederiz.

*Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu