AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi – 12.000 Dolar Sonrası Neler Olacak?

Bitcoin fiyatı ne kadar yükselebilir? - Bitcoin fiyatında 12.000 dolar sonrası neler olabilir?

Bitcoin son yılların en fazla ilgi görmüş kripto paralarından değil, en fazla ilgi görmüş olan kripto parası. İnsanlar bundan 10 yıl öncesine kadar kripto paraların ne olduğunu bilmiyor ve sadece kripto paralar hakkında sınırlı insan bilgi sahibiydi. Bu insanlar arasında herhangi bir iletişim neredeyse yoktu ancak o dönemde 14 yaşında veya 54 yaşında olan yeni Bitcoin yatırımcıları oluşmaya başlamıştı. Nasıl olurdu da 14 yaşında bir kişi Bitcoin’den haberdar olurken finans sektöründe olan yatırımcılar ve danışmanlar Bitcoin’i bilemezdi? Bu konuda çeşitli spekülasyonlar var ve birçok kripto para uzmanına göre kripto para hakkında bugün bilgi sahibi olan insanın o zamanlarda yeterli araştırma yapmaması, kripto paralar hakkında Google ve sosyal medyada neredeyse 1 tane bile bilgi olmaması neden olarak gösteriliyor.

Milyar dolarlarca piyasa hacmine sahip olmadan önce Bitcoin o dönemde 10 dolar ve civarında fiyata sahipti. 100 dolar olduğunda ise yatırımcıların daha fazla ilgisini çeken haberler çıkmaya başladı. Bitcoin ile ilgili açılan ilk forumda kripto paralar konusu bazı insanların tartışma konusu olmuş ancak hiçbir zaman bu seviyeye geleceği tahmin edilememişti.

Öyle ki Amerikan yönetimi bile Bitcoin hakkında o dönemde belki de bilgi sahibi değildi. Bu konuda belki ABD yönetimi bilgi sahibi olsaydı kripto para birimlerini engelleyebilir ve bugüne kadar yükselmesine ve gelişmesine izin vermeyebilirdi.

Tüm bunlar yaşandı bitti. Günümüzde artık Bitcoin ve altcoin yatırımları rekorlar kırmakta ve insanlar kripto paralar hakkında ne kadar fazla bilgi isterse edinebilmekteler.

Ancak bir sorun var. Bugün artık Bitcoin eskisi kadar fazla değer artışı görmüyor. Yatırımcıların büyük bir bölümü kripto para birimlerinin 10 dolardan 100 dolara kadar olan fiyatları tekrar yaşayıp yaşamayacak olduğunu düşünse bile bu henüz uzun vadeye kadar mümkün bile değil.

Kripto para birimlerinin bugün değer artışları %15 ve %50 arasında veya %100 olsa bile eski seviyelerdeki kadar büyük ve ultra yükselişler görebilmek mümkün değil. Yatırımcılar, bugün artık kripto para birimi satın aldıklarında uzun vadede %100 kazançtan daha fazlasını elde etmek için odaklanmakta. Ancak 12.000 dolar seviyesine 200 dolar kadar bir aralığı olan Bitcoin, en az bu yıl sonuna kadar 20 bin doları olan rekor seviyesini kıramayacak gibi. Analistler bu konuda iddialı ve yıl sonundan önce herhangi bir rekor beklentisinde olunmaması uyarıları yapıyorlar. Bazı kripto para analistleri ise yıl sonundan sonra daha büyük rekorların kırılabilecek olduğunu, bunun için yapılması gerekenin ise yatırımcıların kısa ve orta vadeli olarak satış yapmadan yatırımlarını mümkün olan dip fiyattan satın almaları gerektiğine yönelik oluşturulmuş açıklamalardır.

12.000 dolar sonrası ne olur?

Bitcoin fiyatı 12.000 dolar sonrasında 15.000 dolara doğru yükselmeye başlayabilir. Ancak kısa vadede bunun beklenmesi mümkün olmayacak ve tam tersine kısa vadede 12.000 doların görülmesi bile mümkün olamayabilir. En azından 1 ay kadar kısa bir süre içerisinde Bitcoin fiyatının rekor seviyede artmasını beklemek doğru olmayacağı gibi yatırımcıların bu dönemde yapacakları yatırımlar konusunda en az orta vadeyi planlayıp yatırım yapmaları kendileri açısından daha fazla faydalı olabilir.

Bitcoin 5.000 dolar kadar değeri kısa bir zamanda balinaların yükseliş rallisi istemesine rağmen kazanamayabilir. Bu nedenle bu dönemdeki her bir yatırımcı dikkatli hareket etmeli piyasa hacmi ve pazar oranı bakımından en büyük kripto para birimi Bitcoin’i satın almaya devam etmeleri daha doğru bir seçenek olabilir.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak yayınlanmıştır. Yatırım önerisi niteliğinde değildir ve yatırım yaparken mutlaka kendi kişisel kararlarınıza göre hareket etmeniz gerektiğini hatırlatırız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu