AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi – Uzmanların Görüşleri Ne?

Yatırımcılar Bitcoin'in sert düşüşlerinden sonra bir hayli korku yaşadılar ve ne yapacakları konusunda kararsız kaldılar. Peki Bitcoin nasıl bir hareket sergiliyor uzmanların görüşleri neler?

Yaklaşık 1 hafta önce 9800 – 10.000 seviyelerinde hareket eden BTC, ani satışlar ile dakikalar içerisinde ciddi değer kayıpları yaşadı. Bu süreçte 7750 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, an itibarı ile 8.100 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bitcoin’in bu hareketlerini analistler şu şekilde yorumladı.

Yükseliş Trendi Bitti

Analistler Bitcoin’in an itibarı ile düşüş trendinde olduğunu ifade ediyor. 9000 dolar desteğinin yükseliş trendi için en önemli seviye olduğunu belirten analistler, bu seviyenin kırılmasından sonra trend düşüş yönüne döndü diyor.

Bitcoin’in tekrar yükseliş trendine geçebilmesi için 8940 dolar seviyesini üzerinde sağlam bir duruş sergilemesi gerektiğini ifade eden analistler, uzun vadede Bitcoin’in halving olayı sebebi ile yıl sonlarında tekrar yükseliş yönünü göstereceğini düşünüyor.

Parabolik ölçekte bakıldığında ise an itibarı ile Bitcoin’in dip nokta ve ciddi düşüşler yaşaması için en önemli destek seviyesi 6000 dolar seviyesi durumunda. Bu seviyenin altına düşmesi durumunda ciddi değer kayıpları yaşanabilir.

Öte yandan 216 milyar dolar seviyesine gerileyen kripto para piyasa hacmi içerisinde yüzde 67.6’lık oranla Bitcoin 146 milyar dolar ile piyasaya hükmediyor.

Bu süreçte yatırım yaparken özellikle dikkat edilmesi konusunda uyaran analistler, ciddi yükseliş ve düşüş trendlerinde zarara maruz kalmamak için stop-loss emirlerinin kullanılmasını öneriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı