AnalizBitcoin

5 Kasım Genel Kripto Para ve Bitcoin Analizi

Bitcoin'de dün yaşanan yükseliş bugün yerini düşüşe bıraktı. Analistler konu ile ilgili ne diyor?

Dün akşam saatlerinde 9500 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin, bu direnç seviyesini bir kez daha kıramadı. 9500 dolar seviyelerinde ciddi bir kar satışıyla karşılaşan BTC fiyatı, önce 9400 daha sonra ise ivmeli olarak 9200 dolar seviyelerine tekrar geri döndü.

An itibarı ile 9200 dolar seviyelerinde işlen gören BTC’nin nasıl bir yol izleyecek olduğunu yatırımcılar bir hayli merak ediyor.

Analistlere göre 8850 – 9000 dolar bandındaki destek seviyesinin altına düşülmemesi durumunda 10.500 dolara kadar yükselişler yakın zamanda bekleniyor. Ancak fiyatta 9000 dolar altına bir sarkma olursa trend yerini “düşüş” yönüne çevirecektir.

BTC’nin son haftada birkaç kez test ettiği ama kıramadığı 9500 dolar direnci kırılırsa fiyatı hızlıca 10.000 dolar üzerinde görebilmek mümkün. Uzmanlar bu dönemde yatırımcılara destek ve direnç noktalarına göre yatırım yapmaları tavsiye ediyor.

Ethereum 184 dolarda kendini alıcı bulurken 200 doları geçmesinin BTC’nin 10.000 doları görmesinden sonra olacağı öngörülüyor.

İlk 20 kripto para arasından en dikkat çeken coin ise 24 saatte yüzde 15’lik yükseliş yaşayan Stellar (XLM) oldu. Gece saatlerinde yükseliş yaşayan Stellar 0,08876 seviyelerine kadar yükselse de an itibarı ile 0,080 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Öte yandan dünkü yükseliş ile 250 milyar dolara yükselen genel piyasa hacmi içerisinde Bitcoin’in hala yüzde 67 seviyelerinde hakimiyeti olduğunu görüyoruz. Uzmanlar Bitcoin fiyatı sert yükseliş yaşarsa altcoinler dolar bazında değer kazanabilir fakat BTC karşısında eriyebilir ifadelerini kullanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu