AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi – BTC İçin Yönü Belirleyecek Kritik Seviyeler Neler?

Bitcoin için dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler neler?

Bitcoin uzunca bir süredir araf bölgede günlük kapanış yapmaya devam ediyor ve yönünü bulamıyor. Geçtiğimiz günlerde sert hareket yaşadığı günü saymazsak çokça zamandır 9800 üzerinde bir günlük kapanış yapamayan BTC, piyasanın iştahını yükseliş yönlü olarak kabartamıyor ve bu sayede kararsız bir şekilde fiyatlanıyor.

9800 dolar, trendi yukarı yönlü olarak değiştirecek en önemli direnç seviyelerinden birisi olurken, günlük hatta haftalık periyotta üzerinde olacak bir kapanış piyasadaki alım açlığını arttırabilir ve yukarı yönlü hareket başlayabilir.

Öte yandan trendi tamamen yükseliş yönüne çevirecek ve boğa sinyali verecek seviyenin 10.600 dolar olduğunu ve bu seviyenin üzerinde olacak birkaç günlük kapanışın çok önemli olacağını daha önce belirtmiştik. Bu seviyenin aşılması BTC’nin fiyat rekoru olan 20.000 dolar seviyesinden beri süregelen düşüş trendinin yukarı yönlü kırılması anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafikten görüleceği gibi mevcut durumda 3800 dolardan beri oluşan yükseliş kanalının altına sarkma olduğu ve desteğin artık direnç olarak çalıştığı görülüyor. BTC‘nin tekrar bu kanala girmesi için oluşan direnç seviyesi ise yine 9800 dolar seviyelerinden geçiyor.

Desteklere bakıldığında ise 20 günlük hareketli ortalamanın geçtiği 9500 dolar seviyeleri oldukça önemli. Bu seviyelerin altındaki kapanışlar satış baskısını tetikleyebilir ve fiyat daha da gerileyebilir. Olası bir düşüşte kuvvetli destek bölgeleri 9100 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkarken bunun da altına sarkma olması durumunda 8800 dolar seviyeleri tekrar gündeme gelebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu