Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyat Analizi - Yatırımcıların Beklentisi Ne?

Bitcoin Fiyat Analizi – Yatırımcıların Beklentisi Ne?

Takip et

Suudi Arabistan’ın milli petrol şirketi Suudi Aramco tesislerine terör örgütlerinin saldırısı sonrasında dünyada yeni bir kriz yaşanması tehdidi ortaya çıktı. ABD ve diğer müttefikleri petrol krizi yaşanmasını engellemek ve Suudi Aramco’yu ve Suudi Arabistan’ı korumak için ‘tüm silahların hedefe kilitli ve dolu’ olduğunu açıklayan açıklamalar yaptılar. İngiltere saldırılardan endişe duyduğunu açıklarken, ABD’nin saldırganı vuracaklarını ve hazırda beklediklerini açıklaması küresel para piyasalarında bazı hamle değişikliklerine sebep oldu.

Bitcoin Suudi Aramco’ya saldırı olmadan önce yükseliş eğilimi gösterirken bir anda düşüş yaşadı ve 10.190 dolar sınırına hatta bazı kripto para birimi borsalarında daha düşük seviyelere kadar gerileyerek piyasada %4’lük bir kayıp yarattı. Bitcoin fiyatındaki bu kaybın ardından Ethereum ise 197 dolara kadar yükselerek piyasada güven elde etti.

Tüm bunlar yaşanırken yatırımcılar kripto para piyasasının bundan sonraki hamlesinin ne olacağını ve yükseliş yönünde mi, yoksa düşüş yönünde mi olacağı konusunu düşünmeye başladılar. Bitcoin fiyatı yükselecek mi? Sorularına kripto para birimi analistleri kısa süre içerisinde yükseliş olabileceği yönünde yanıt verse de çoğu kripto para analisti kısa vadede alım yapmanın doğru karar olsa da yükselişin hemen olmayabileceği konusunda uyarıda bulundu. Bitcoin fiyatı düşecek mi, yükselecek mi? Soru işaretlerinin ortasında geçen bir dönemde beklentiler 10.250 dolar seviyesinde seyreden Bitcoin’in 10.500 dolara yükselebileceğinden yana.

ABD, İran’ı vurursa Bitcoin asıl rekorunu o zaman kırabilir

Washington D.C. yönetimi hedefe kilitli olduklarını açıkladı ancak hedefi vurma zamanı konusunda son kararın Suudi Arabistan’dan gelecek açıklamalara bağlı olduğunu açıkladı. Eğer Aramco’ya saldırıların arkasında İran varsa İran’a ders vermek için İran’ın petrol sahaları ve önemli füze merkezlerinin ABD tarafından vurulması ve bölgesel bir savaşın ilk adımlarının atılmasının mümkün olabileceği, bunun da kripto para fiyatlarında rekora neden olabileceği biliniyor.

ABD’nin İran’ı vurması durumunda en güvenli liman ABD Doları olabileceği gibi kripto paralarda güvenilir bir sığınak olarak görülecek.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları