Kripto HaberleriBitcoin"Bitcoin Fiyat Beklentileri Kısa Vadeli Görünümde 10.000 Dolar İçin Pek Umut Vermiyor!"

“Bitcoin Fiyat Beklentileri Kısa Vadeli Görünümde 10.000 Dolar İçin Pek Umut Vermiyor!”

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin’i bekleyen 10.000 dolar yükselişi henüz gerçek olmuş değil. Bir gün gerçek olması beklenen 10.000 dolar seviyesi özellikle rekor beklentilerini sürdüren yatırımcılar için son derece önemli. Yatırımcılar yakın zamanda 10.000 doların görülmesi için 700 dolar değer kazanması gereken en büyük kripto paranın bu dönemde bu kadar az görünen ancak oldukça güçlü bir yükseliş olan 700 dolarlık yükselişi görüp göremeyecekleri konusunda kesin emin olamıyorlar.

Yükselmesi yönünde iddialar olsa da özellikle korona virüsü dönemi ve diğer sebeplerin bu dönemde yükselişin önünde olan sebepler olduğuna değiniliyor.

Yatırımcılar kadar kripto para birimi yorumcuları da bu dönemde 10.000 dolar beklentisi ile ilgili olarak çok ciddi bir emare göremediklerini ve fiyat yükselişinde kısa süreli beklentilerin 9.500 dolar olması gerektiğini ve 9.800 dolara yükseliş olsa bile 10.000 dolar seviyesine kesin gözüyle bakılmaması gerektiğini belirtmekteler.

Piyasalar Çok Kötü Durumda Değil

Kripto para birimlerinin son dönemde korona virüsüne rağmen güven verici seviyede olmasa bile kötü durumda olmadığına değinen analistler, özellikle de 9.240 dolardan bu dakikalarda kendisine yeni alıcılar arayan Bitcoin’in yükselişinin her an mümkün olabileceğini, ancak büyük bir düşüş olmasını gerektirebilecek güvensiz ortama sebep olmadığını belirtiyorlar.

Çok büyük düşüşler olması ve yükselişler olmasının an meselesi olduğunu ifade eden çok sayıda analist, özellikle yakın vadede rekor beklentisinde olmanın da asla doğru olmadığı gibi imkansız olan bir durum olmayacağını ve geçmişte çokça kez bunun örneklerinin rekor konusunda görüldüğüne değiniyor.

Ancak düşüş konusunda her zaman bir beklentinin olduğu, aniden 1.000 dolar ve üzerinde düşüşleri de çokça kez görüldüğüne değinen analistler yorumlarını da bu yönde yapıyorlar.

Bitcoin ve altcoin piyasasının son dönemde kötü bir görünüm sergilemese bile son 9.000 dolar düşüşü ve 8.900 dolar seviyesinin görülmesinin özellikle bazı yatırımcılarda “acaba yeniden düşüşe hazırlık sinyalleri mi?” sorusunu oluşturduğuna değinilmekte. Analistlerin rekor ve düşüş yönünde beklentileri normal yönde seyrederken, özellikle de kısa süreli yükseliş ve düşüş dönemlerinde hemen alım veya satış yapmamanın bu dönemde en doğru tercih olacağı yorumları yapılmakta.

*Bitcoin piyasa hacmi ve fiyatı her an değişim gösterebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları