AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 11.600 Dolara Fırladı!

Bitcoin yatırımcıları yeniden 11.500 dolar üzerini gördüler.

Kripto paraların bugün TSI akşam saatlerinde yeniden %5 oranında değer kazanan Bitcoin ile birlikte yükselişe geçtiği gözlemlendi. Piyasa verilerine göre %5 oranında değer kazanan Bitcoin 11.100 dolarlı fiyat seviyelerine kadar geriledikten kısa süre sonra 11.660 dolara yükselerek yeniden son ayların rekorunu kırmış oldu. Bu dönemde yükseliş eğilimlerinin çok sayıda altcoin ve Bitcoin’de görüldüğünden söz eden kripto para yorumcuları, bu yükselişlerin 12.000 dolar seviyesi için en önemli yükselişler olduğunu ve piyasa hacmi oranlarının yükselmeye devam edeceğini düşündüklerini belirtiyor.

Bitcoin’in bu dönemde diğer altcoin kripto para birimlerine göre çok daha fazla değer kazanma beklentisi devam ederken, bugün yaşanan yükselişin yatırımcılar üzerinde çok olumlu etki yarattığı belirtilmekte.

11.660 dolar seviyesinden hemen sonra bir anda bile 12.000 dolar seviyesini görmemek için hiçbir sebep yok. Balina yatırımcılar ve küçük yatırımcıların ani taleplerinin piyasada satışın az olduğu anlarda özellikle 12.000 doları görmeye ve direnci kırmaya yardımcı olabileceği beklentisi oldukça güçlü bir ihtimal.

Satış Yapanlar Panikte

11.200 dolar sınırına geriledikten sonra 11.100 dolarlı seviyeleri gören Bitcoin’in özellikle de küçük yatırımcılarda geçtiğimiz saatlerde paniğe sebep olduğu, bu durumun ise satışları beraberinde getirdiği belirtildi. Bu satışları yapan ve daha düşük piyasa fiyatından satış yapan yatırımcıların bu durumdan üzgün oldukları gözlemlendi.

Bitcoin’in kısa süre içerisinde %5 seviyesinde değer kazanması yatırımcıların olumlu tepkisini görürken,  11.600 dolar üzeri bu fiyat seviyelerinin son derece önemli olduğundan çok sayıda kripto para analisti ve yorumcusu söz ediyor. Bazı analistler, kripto para piyasalarında bu fiyat seviyelerinin öneminin özellikle de 12.000 dolardan çok 13.000 dolar ve üzeri seviyeler için önemli olduğunu, direncin kırılmasına ne kadar yaklaşılırsa o kadar fazla heyecan verici gelişmeler olacağına değinmekteler.

Bir anlık yaşanan bu yükselişin yönünü aynı şekilde koruyup korumayacak olduğu bilinmiyor olsa bile kısa süre içerisinde çok büyük düşüşler olmayacağı iddia ediliyor. Bu iddiaların hiçbir zaman kesin doğruluğu olmazken yükseliş beklentisinin alımlara bağlı olarak çok daha ağır bastığı ve basmaya devam edeceğini iddia eden kripto para birimi yorumcuları kendilerine güveniyor.

*Bitcoin piyasalarında her an beklenmedik değişimler (olumsuz/olumlu)* yaşanabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Alperen Ertnc

Nasıl para alinir


Başa dön tuşu