Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyatı 7000 Dolar, Fiyat Nereye Gidiyor? 5 Ağustos BTC Analizi

Bitcoin Fiyatı 7000 Dolar, Fiyat Nereye Gidiyor? 5 Ağustos BTC Analizi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda yaptığı önemli ataklar ile yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başarmış ve 8500 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş gerçekleştirmişti.

Fakat 8300 dolar seviyelerinin üzerinde ciddi bir tutunuş yapamayınca bu seviyelerden düşüş yapmaya başlayan Bitcoin fiyatında düşüş trendi hakim olmaya başladı.

Şuan HMA 100 indikatörüne baktığımız zaman fiyatın bu seviyenin altında olduğunu görüyoruz. Çoğu yatırımcı fiyatın, bu değerin üzerine çıktıktan sonra alım yapmayı düşünüyor.

Yatırımlarınıza Stop Loss Emri Koyun

Eğer Bitcoin yatırımınıza stop-loss emri girmediyseniz 4 saatlik grafiğe bakıldığı zaman tek mumda 500 dolarlık bir değer kaybı yaşadınız demektir. Bir çok kişi 7200 dolar seviyesinden fiyatın sekeceğini düşünse de kripto para piyasasında işler her zaman düşünüldüğü gibi olmayabiliyor. Ciddi zararlara uğramamak için yatırımlarınızı yaparken mutlaka stop-loss emri koyunuz.

Çoğu yatırımcı bu seviyelerden çıkış yapabilmek için fiyatın biraz daha artmasını ve bir sıçrama yapmasını bekliyor. Aksi halde bu seviyelerden olası bi satış, 8000 dolar seviyelerinden alış yapanlar için ciddi bir zarar demek.

Şuan için en büyük destek seviyesi 6800 dolar olarak gözüküyor. Yapılan analizlere göre Bitcoin fiyatının 6800 dolar seviyelerine kadar gerilemesi bekleniyor. 6800 dolar seviyesinde kuvvetli bir direnç olması sebebiyle, bu seviyenin altına düşüş beklenmese de, yine de 6800 doların altına stop loss girmekte fayda var. Çünkü olası 6800 altına hızlı bir düşüş beraberinde 5700 dolar seviyelerine kadar düşüşü getirebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir. Olası bir zarardan Bitcoinsistemi.com veya yazar sorumlu değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları