AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 7200 Dolardan 6800 Dolara Geriledi! Bu Ne Anlama Geliyor? Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Bitcoin fiyatı gün içerisinde çok beklenen 6900 dolar direncini kırarak 7.200 dolara kadar ivmelense de buradan sert şekilde düştü. Peki şimdi ne olacak?

ABD’den Avrupa’ya kadar tüm dünyada etkisini gösteren virüs salgını en çok da yatırımcıları etkiliyor. Tüm piyasalar aşağı yönlü hareket ederken, BTC düşüş yaşadığı 3850 dolar seviyelerinden 6000 dolarlara yükselerek bu süreçte fiyatında toparlama yaşayan nadir ürünlerden birisi olmuştu.

Nitekim bugün son haftalarda kırılamayan 6900 dolar seviyesi de kırıldı ve fiyat 7200 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Ancak bu seviyelerde yaklaşık 1 saat kalan BTC fiyatı, hızla düşüş yaşamaya başladı ve 6650 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Fiyat her ne kadar 6800 dolar seviyesine toparlamış olsa da yatırımcıların kafası bir hayli karıştı. Ancak dikkat edilmesi noktaları sizin için derledik:

  • BTC her ne kadar 6900 doları geçmiş olsa da orada tutunamaması ve geri dönmesi sebebiyle fiyattaki “düşüş” trendi hala “yükseliş” yönüne geçmedi.
  • Halving (yarılanma) olayına 1 ay zaman kaldı. Halving olayından önce uzmanlar bir kar satışının daha olabileceğini düşünüyorlar.
  • Bu süreçte ilerleyen günlerde beklenen seviyeler 5800, 5600 ve hatta 5200 dolar seviyeleri.
  • Lakin eğer günlük kapanışta BTC 6900 dolar üzerinde bir kapanış yaparsa 5800 dolar seviyesine düşüş rafa kalkmış olabilir.
  • 6900 dolardan sonraki en önemli seviye 7250 dolar olarak görülüyor. Bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış fiyatı 7650 dolar seviyelerine kadar yükseltebilir.
  • Tüm dünyadaki piyasaları alt üst eden virüs salgısı sebebiyle insanlar yatırım arayışı içerisindeler. BTC’deki günlük 6900 ve 7250 dolar üzerinde kapanış beraberinde ciddi FOMO etkisini tetikleyebilir ve fiyat 8.000 doların üzerine kısa sürede çıkabilir. Zira insanlar yükselen piyasalara yatırım yapmaya eğilimlidirler.
  • Asıl yükselişlerin halving dönemi sonrasında yaşanması bekleniyor. Halving dönemine kadar içinde bulunduğumuz bütün bu süreçler oldukça “riskli”. Bu sebeple yatırım yaparken destek, direnç noktalarına göre hareket etmek ve stop-limit emirlerinin kullanılması muhakkak öneriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu