coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyatı Boğa Yönüne Mi, Ayı Yönüne Mi? Analistler BTC'yi Değerlendirdi!

Bitcoin Fiyatı Boğa Yönüne Mi, Ayı Yönüne Mi? Analistler BTC’yi Değerlendirdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı aylardır bulunduğu fiyat aralığından kopmayı başardı.

Şimdi ise dünyanın en büyük kripto parası başka bir kritik trend çizgisine yaklaşıyor ve yatırımcılar durumun nasıl değerlendirilmesi gerektiğini merak ediyor.

Bitcoin Fiyatı 200 Günlük Hareket Ortalamasına Yaklaşıyor

BTC fiyatı önemli bir eşik değer olan 200 günlük hareket ortalamasına yaklaşıyor.

BTC yaklaşık 95 gündür bu değerin altında işlem görüyor. BTC, 2019 yılının Nisan ayından bu yana bu değerin altında bu kadar uzun bir süre işlem görmemişti.

28 Mart tarihinde 200 MA değerinin %1 yakınına kadar yaklaşan kripto para, bu yazının yazıldığı anlarda %4 kadar yakınında bulunuyor.

BTC fiyatının performansını ve 200 günlük hareket ortalamasına olan yakınlığını gösteren grafik.

Bitcoin IRA platformunun kurucu ortağı ve COO’su Chris Kline, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“BTC fiyatının sürekli bir şekilde ileri geri gidip geldiği bir aralık varmış gibi görünüyor. Sadece kripto paralar için değil, piyasalarda genel olarak zorlu günler yaşanıyor. ABD’de geçici gibi görünmeyen bir enflasyon var. Faiz artırımı konusunda belirsizlik bulunuyor ve resesyon söylentileri var. Kenarda bekleyen birçok faktör bulunuyor.”

Aralarında James Malcolm ve Alexey Ostopchuk’un da bulunduğu UBS stratejistleri ise kripto paralara olan ilginin arttığına dair kanıt bulmanın zor olduğunu söyledi.

Analistler, bu görüşleri için online aramalardaki durgunluğu, düşük vadeli işlem hacimlerini ve fonlama oranlarına işaret etti.

UBS’in döviz ve kripto araştırma sorumlusu Malcolm, kripto piyasasının durgun olduğunu ve herhangi bir gelişme yaşanıyor gibi görünmediğini de ekledi.

Analist, halen bu yılın kripto varlıklar için zorlu geçeceğine inandığını belirtti.

Malcolm, mevcut durumda hem boğaların hem de ayıların galip gelebileceğini düşündüğünü söyledi:

“Olaya negatif tarafından bakarsanız, Kasım ayı seviyesinden halen %35 daha düşük bir bölgede bulunuyoruz. Pozitif şekilde düşünürseniz ise Ocak ayı seviyelerinden %45 daha yüksek bir konumdayız.”

Bununla birlikte, Alexander Saunders ve Hannah Sheetz’in liderlik ettiği Citibank analistleri ise aralarında Stock-to-Flow modelinin de bulunduğu dört modeli incelediklerinde Bitcoin fiyatının 20.000 dolar ila 152.000 dolar arasında bulunması gerektiğine dair veriler sundu.

Citibank analistlerinin BTC fiyatının farklı modellere göre olması gereken yerleri belirlediği tablo.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail