AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı Çöküyor Mu? 8.900 Dolara Düşüş Ani Paniğe Sebep Oldu!

Bitcoin fiyatı gün sonuna doğru 8.900 dolar sınırına, bazı borsalarda ise 8.800 dolar seviyesine kadar geriledi.

Yatırımcılar gün sonunda 150 dolar birden düşen Bitcoin fiyatı karşısında ne yapacaklarına karar veremez hale geldiler. Bir anda düşüşe geçen Bitcoin fiyatı özellikle bazı yatırımcıların paniklemesine sebep olurken, bazılarını ise harekete geçirmeye yetti arttı bile. Bitcoin fiyatındaki değer kaybının neden dolayı son 1 haftadır sürekli olarak yaşandığı çözülemezken, bunun en büyük sebebi olarak altın fiyatları, corona virüsü ve balinaların beklenmedik eylemler ile piyasaya müdahalesi gösterilmekte.

Bitcoin fiyatındaki değer kaybının ne kadar süre sonra sona ereceği merak konusu olurken, bazı kripto para borsalarında özellikle 8.800 dolar seviyesine gerileyen Bitcoin fiyatı gün sonuna doğru yatırımcılar üzerinde kötü etki yaratmışa benziyor. Bakıldığı zaman BTC’de gün içerisinde yüzde 2’lik küçük bir gerileme olmuş olsa bile bu hareketin destek üzerinde gerçekleşmesi ve altcoinler üzerinde fazlasıyla olumsuz etkiler yaşatması psikolojik açıdan yatırımcıları tedirgin etti.

Bitcoin’e Ne Oldu Böyle?

Bitcoin fiyatına olan biten balinaların eylemlerinden kaynaklandığına inanılan büyük satışlar. Peki ama Bitcoin balinaları neden satış yapıyorlar ve piyasayı neden bir anda beklenmedik bir zamanda düşüşe geçiriyorlar.

Bitcoin balinalarının bu satışları yapmasının sebebi olarak kazançlarını arttırma istekleri, aynı zamanda altına ve hisse senetlerine yatırım yapmak için ellerinde olan kazançlı Bitcoin’den doğan parayı kullanmak istediği ifade ediliyor. Bu konuda hiçbir Bitcoin balinası elbette kesin bir açıklama yapmadığı için neden dolayı satış yaptıklarını bizler asla %100 olarak bilemeyeceğiz. Ancak dünyadaki korona virüs olaylarına da bakıldığı zaman tüm dünyada panik ortamının en üst düzeyde olduğu ve tüm yatırımların gerilediği oldukça açık.

En önemli destek seviyeleri 8700 dolarlar olarak görülürken bunun altına düşülmesinden sonra 8100 dolarlara kadar bir düşüşün görülebileceği tahmin ediliyor. Önemli dirençler ise 9300 ve 9550 seviyeleri.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu