Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyatı Daha Yüksek Olmasına Rağmen Madencilik Gelirleri Son 2 Yılın Dibini...

Bitcoin Fiyatı Daha Yüksek Olmasına Rağmen Madencilik Gelirleri Son 2 Yılın Dibini Gördü

Takip et

BTC ağındaki işlemleri doğrulayan Bitcoin madencilerinin gelirleri verilere göre son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Blockchain.com web sitesindeki grafiğe göre Bitcoin madencilerinin elde ettiği gelir 11.67 milyon dolara kadar düştü. Son 2 yılın en düşük geliri olan bu rakam en son 2020 Kasım ayında görüldü. O dönemde ise Bitcoin 13.500$ seviyesinde işlem görüyordu.

Bitcoin, 2 yıl önceki fiyatına göre %22 daha değerli olsa da artan enerji maliyetleri ve madencilik zorluğunun yükselmesi (hashrate) gibi durumlar, gelirin düşmesinin ana nedeni.

Hashrate Zirveden Zirveye Koşuyor

Lider kripto para biriminin ağındaki işlemleri doğrulayan madencilerin geliri düşerken ağ zorluğu (hashrate) her gün yeni bir zirve yapıyor. Bitcoin hashrate, güncel verilere göre 37 milyona kadar yükseldi.

Ağ zorluğu, bir blockchain ağındaki işlemin doğrulanması için harcanan emek olarak yorumlanıyor. Hashrate oranındaki artış, madencilierin 1 Bitcoin kazanmak için çok daha fazla emek harcaması gerektiği anlamına geliyor. Hash oranındaki yükseliş, blockchain ağlarına doğrulama yapmak için daha fazla kullanıcının katıldığını gösteren en önemli verilerden biri.

Bitcoin hash oranı uzun zamandır istikrarlı bir şekilde yükselirken Ekim ayının ilk günlerinde %28,6 geriledi. Ancak toparlanma uzun sürmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları