AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı En Büyük Kurumsal Yatırımcının Maliyetine Yaklaşıyor: Bu Seviye Çok Kritik!

Elinde yüklü miktarda Bitcoin tutan Microstrategy'nin BTC maliyeti ne kadar?

2021 yılı kripto paraların benimsenmesi için son derece kritik bir yıl oldu. Özellikle büyük şirketlerin Bitcoin ödemelerini kabul etmesi veya BTC yatırımı yapması kurumsal benimsenme noktasında kripto paraları başka bir boyuta taşıdı.

Bu şirketler arasında en fazla öne çıkanı ise şüphesiz Microstrategy yazılım şirketi. Microstrategy CEO’su Michael Saylor’un Bitcoin yanlısı olmasıyla beraber şirket 2020 yılından beri ciddi bir şekilde Bitcoin alımı yaptı.

Elinde 124.000’den fazla BTC olan (şimdiki kurla 4.5 milyar dolar) şirket en büyük kurumsal BTC balinası olarak biliniyor.

Microstrategy yaptığı yüklü BTC alımları ile öyle bir hale geldi ki ABD’de Bitcoin yatırımı yapmayı zor bulan ancak bu sektöre yatırım yapmak isteyen kişilerin Microstrategy hissesi aldığı biliniyor.

Elinde çok fazla Bitcoin tuttuğu için BTC fiyatından doğrudan etkilenen Microstrategy hisseleri, bugün yüzde 18’lik bir geri çekilme yaşamış durumda.

Microstrategy’nin Bitcoin Maliyeti Ne Kadar?

2020 yılından beri birçok parçalı Bitcoin alımı yapan Microstrategy’nin BTC başına ortalama ödediği fiyatın ise 30.159 dolar olduğu biliniyor. 

En son yaşadığı fiyat düşüşü ile 36.200 dolara kadar gerileyen BTC fiyatı, yüzde 18’lik düşüş daha yaşaması durumunda Microstrategy’nin maliyet fiyatına gelecek.

Bazı uzmanlar, bunun gerçekleşmesi durumunda Microstrategy’nin fiyatı yükseltmek için yüklü alım yapacağını ve fiyatın bu seviye altına düşmesine izin vermeyeceğini ifade ediliyor.

Bitcoin fiyatı için mevcut durumda bir sonraki en önemli destek 34.000 – 35.000 dolar seviyeleri. Eğer fiyat buraya kadar düşer ve bu destek de kaybedilirse büyük kurumsal yatırımcıların devreye girmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

FED keriz silkeliyor, ikro strategy microstrategy umurlarında olmaz. Koin fiyatları daha çok düşer. Microstrategy fiyat falan yükseltemez. Anlık yükselişlere kanıp, alım yapmayın


Başa dön tuşu