Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyatı Haftaya Damga Vurdu! Peki Bu İndikatöre Göre Sıradaki Hedefler Neler?

Bitcoin Fiyatı Haftaya Damga Vurdu! Peki Bu İndikatöre Göre Sıradaki Hedefler Neler?

Takip et

An itibarı ile 66.000 doların üzerinde işlem gören lider kripto para birimi 1 Ekim’den bu yana ilk kez 65.000 dolar seviyesini aştı.

Bundan önce, en yüksek haftalık kapanışını yapan BTC ile beraber büyük bir ivme kaydeden Ethereum da kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,790 doları gördü, an itibarı ile de 4.783 dolardan işlem görüyor.

İşin ilginci her iki kripto para biriminin fiyatlarının da Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in gizemli tweetinin ardından yükselmiş olması. Silbert’ın tweetlerini hafife almamak gerekiyor. Nitekim Twitter’da 624.644 takipçisi bulunan ünlü isim daha önce de benzer etkilere sebep olmuştu. Mayıs ayında Dogecoin’i kısa çizgiye oturtmayla ilgili tweeti, Tesla CEO’su Elon Musk’ın “Saturday Night Live” ev sahipliğiyle kötü şöhretli bir şekilde sona eren kripto para biriminin destansı koşusunun zirvesine damgasını vurmuştu.

Bitcoin’e sıcak bakmasıyla tanınan Silbert’ın piyasayı hareket ettiren “Büyük bir hafta olacak!” tweeti 16.000’e yakın beğeni aldı. Öte yandan bu ayın başlarında Grayscale ve diğer birkaç büyük ismi kontrol eden girişim sermayesi devi Digital Currency Group 10 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşarak ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Haftaya güzel bir başlangıç yapan BTC’de daha önce dip ve zirveleri bulan Logarithmic Curve indikatörü incelendiğinde hedeflerin sırasıyla 71.000 dolar ve 93.000 dolar olduğu görülüyor. Destek seviyesi olarak ise en önemli seviyenin an itibarı ile 58.000 – 60.000 dolar aralığında olduğu ortaya çıkıyor.

Bitcoin Günlük Grafiği Logarithmic Curve

Daha önce birçok kez dip ve zirveyi bulan BTC’de eğer 2017 senesindeki gibi boğa devam eder ve indikatöre göre en yüksek seviye görülürse 2022 yılının ortalarında 180.000 dolar seviyelerinin görülmesi mümkün.

Ancak her zaman en kötü senaryoya göre işlem yaparak stop limit emirlerini kullanmak büyük bir öneme sahip.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları