AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı Neden Düştü? Balinaların Saldırısı Yeniden Olacak Mı? 10.000 Dolar Hayal Oldu İddiaları!..

Bitcoin fiyatı hakkında birçok farklı iddia bulunuyor.

Bitcoin ile ilgili ortaya atılan iddiaların her biri doğru olmayabiliyor ancak son yıllarda özellikle Bitcoin ile ilgili ortaya atılan bazı iddiaların neredeyse %100’e yakın doğrulukla gerçekleşebileceği rahatlıkla görülebiliyor. Teknolojik gelişmeler sayesinde yapay zekalı araçlar özellikle Bitcoin’in nereye doğru gideceğini her zaman olmasa bile zaman zaman doğru tespit edebiliyor ancak bir sorun var: Bitcoin balinalarının eylemleri hiçbir zaman hesaba katılmıyor, katılamıyor. Balinalar her an alımlar ve satışlarla adlarından söz ettirmeyi başarırken bu durum özellikle kripto para piyasasında çok ciddi sorun oluşturuyor. Yükselen Bitcoin yatırımcısı sayısına rağmen son 10 yıl içerisinde balinaların önüne geçebilecek hiçbir engel maalesef ki üretilemedi.

Balinalar her zaman başarılı eylemler ile kendileri kazandılar, milyonlarca yatırımcının kazanmasına, milyonlarcasının ise kaybetmesine neden olan eylemlerde bulundular.

Şu an bile Avrupa merkezli bir Bitcoin balinasının elindeki 100 milyon dolar değerindeki Bitcoin’in %20 kadarını satması durumunda Bitcoin fiyatı aniden 8.000 doların altına düşebilir. Aynı zamanda bu balinanın daha önce yüksek fiyattan satış yaptığı Bitcoinleri güncel BTC fiyatı üzerinden satın alması ve %20 oranında yatırım yapması durumunda ünlü kripto değer 11.000 doları bile görebilir.

Bunu bilebilir miyiz? Bilemeyiz, hiç kimse bilemez. Balinaların eylemleri her zaman olabileceği gibi, genelde en beklenmedik seviyelerde olur ve en beklenmedik durgun zamanlarda bir anda onların adını piyasada görmek ve duymak mümkün olabilir.

Margin, yani kaldıraçlı işlemler kripto para piyasalarında aktif olarak kullanıldığından beri hem düşüş hem de yükseliş yönlü olarak balina eylemleri görülüyor. Çoğu zaman bakıldığında trend yukarı yönlü olsa bile margin işlemlerini tasfiye etmek için aşağı ve yukarı sert hamleler görülebiliyor.

Bitcoin Fiyatı, Küresel Endişeye Bağlı Da Şekilleniyor

Bitcoin fiyatının son dönemde düşmesinin sebebinin Amerikan borsalarında ve diğer ülkelerin borsalarında yaşanan düşüşler, yüksek riskli yatırım araçlarının özellikle yatırımcıların bu dönemde ilgisini daha az çekmesi gibi sebepler dolayısıyla hızla düştüğünden söz edilebilir. Ancak bu dönemde yine Bitcoin balinalarının satış eylemlerini hızlandırdıkları, balinaların yüksek oranlarda piyasaya para yatırmak ve milyonlarca doları riske atmak istemediklerinden söz edilmekte.

Yükselen fiyatların bir anda düşmesinin farklı sebepleri olabileceği gibi beklenmedik sebepler de olabilir.

10.000 Dolar Hayal Değil

Bitcoin fiyatında 10.000 doların bu dönemde hayal olması asla mümkün görünmüyor. Her an 600 dolar değer kazanabilecek olduğuna sıcak bakılan BTC’nin, 9.000 doların altına düşmediği sürece kısa vadede 10.000 doları görebileceğine inanılıyor ve Bitcoin’in yeniden 10.000 dolara yükselmesinin önünde çok fazla ve büyük engeller bulunmuyor. Ancak yatırımcıların özellikle bu dönemde çok daha dikkatli olmaları ve destek direnç noktalarına göre hareket etmeleri öneriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu