coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyatı Neden Yükselmiyor? Gizli Tehlike Ne? CryptoQuant Analisti Açıkladı!

Bitcoin Fiyatı Neden Yükselmiyor? Gizli Tehlike Ne? CryptoQuant Analisti Açıkladı!

CryptoQuant analisti artan balina işlemlerinin Bitcoin fiyatının yükselmesini engellediğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Spot Ethereum ETF onay sürecinde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeler ETH fiyatında büyük bir yükseliş yaşanmasını sağlarken lider kripto para birimi Bitcoin ETH’ye kıyasla daha sınırlı bir yükseliş kaydetti.

Yatırımcılar BTC fiyatında da büyük bir kırılım beklerken, CryptoQuant analisti balina hareketlerinin BTC fiyatı üzerinde etkili olduğuna dikkat çekerek, son zamanlarda balina faaliyetlerinin ve işlemlerinin arttığını söyledi.

Artan balina işlemlerinin de fiyat üzerinde sürekli bir baskı yaptığını belirten analist, bu baskı nedeniyle BTC fiyatının son zamanlarda büyük bir yükseliş yaşamadığını söyledi.

Bu noktada analist, balinalar satış yapmasalar da artan balina işlemlerinin BTC fiyatının yükselmesini engellediğini söyledi.

“Bitcoin piyasasında balina olarak bilinen büyük yatırımcılar fiyat hareketlerinde önemli rol oynuyor.

Balina faaliyeti, büyük yatırımcıların piyasaya katılımını gösteriyor ve oranın yüksek olması balinaların önemli işlemler yaptığı anlamına geliyor.

Son zamanlarda balina faaliyet oranı sürekli bir yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu da büyük oyuncuların giderek daha fazla işlem yaptığını gösteriyor.

Grafikte kırmızı oklarla işaretlenen düşüşler balina aktivite oranının arttığı dönemlere denk geliyor. Bu, balinaların satış yaptığını gösteriyor ve bu da fiyatların düşmesine neden oluyor.

Son zamanlarda da balina aktivite oranı yüksek seviyelerde seyrediyor. Bu da fiyat üzerinde sürekli bir baskı yaratıyor.

Yani balinalar son zamanlarda büyük satışlar yapmasalar bile sahip oldukları önemli miktardaki varlıkları fiyatların yükselmesini engelliyor.

Bu noktada büyük yatırımcıların hareketlerini takip etmek fiyat değişimlerini tahmin etmede faydalı olabilir.

Özellikle balina aktivitesinin yüksek olduğu dönemlerde ani fiyat düşüşlerine hazırlıklı olmakta fayda var. Zira grafiğe göre balina aktivitesinin arttığı dönemde BTC fiyatında da düşüşler yaşandığı görülüyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları