binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyatı Nisan Ayında Rekor Kırar mı? İşte Yatırımcıların Düşünceleri

Bitcoin Fiyatı Nisan Ayında Rekor Kırar mı? İşte Yatırımcıların Düşünceleri

Merkeziyetsiz opsiyon piyasası Lyra Finance'in verilerine göre, Bitcoin'in (BTC) fiyatı Nisan ayı sonuna kadar bu seviyeleri görebilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merkeziyetsiz opsiyon piyasası Lyra Finance’in verilerine göre, kripto para yatırımcıları Bitcoin’in (BTC) Nisan ayı sonuna kadar 70.000 dolar seviyesini aşma ihtimalinin yüzde 20 olduğunu düşünüyor.

Bu tahmin, Bitcoin’in son üç hafta içinde %35 artarak 52.000 dolara ulaşması ve Nisan ayı için planlanan madencilik ödülünün yarıya indirilmesiyle birlikte ortaya çıktı. Zira bu oran bundan birkaç hafta öncesine kadar neredeyse sıfıra yakındı.

Lyra’nın kurucusu ve eski bir Wall Street opsiyon yatırımcısı olan Nick Froster, bir röportajda Lyra’nın piyasalarının Bitcoin’in 26 Nisan’a kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70.000 doların üzerine çıkma olasılığının yaklaşık %20 olduğunu gösterdiğini açıkladı.

Bitcoin’in etkileyici rallisine rağmen, yatırımcılar daha fazla kazanç öngörme konusunda temkinli davranmaya devam ediyor.

Kripto yatırımcıları arasındaki fikir birliği, Bitcoin’in daha fazla yükselme potansiyelinin ABD’deki teşvik edici maliye politikası tarafından desteklendiği ve yükselen faiz oranlarıyla ilgili endişeleri dengelediği yönünde.

İlgili Haber  CryptoQuant Analisti Açıkladı: "Bitcoin'in Önünde İki Yol Var, İkisi de 150.000 Dolara Çıkıyor"

Buna ek olarak, Bitcoin’in madencilik ödülünün Nisan ayında yarıya indirilecek olması ve Aralık 2021’den bu yana küresel bir resesyon olasılığının azalması, finans piyasalarında risk alma duyarlılığını destekleyen faktörler olarak görülüyor.

Opsiyon Verileri de Yükselişi Destekliyor

Öte yandan opsiyon verileri, piyasa duyarlılığı ve sofistike yatırımcıların beklentileri hakkında değerli bilgiler sağlar.

DeFiLlama tarafından bildirildiği üzere, dünyanın en büyük merkeziyetsiz kripto opsiyon mekânı olan Lyra, küresel merkeziyetsiz borsa (DEX) opsiyon hacminin %50’sini oluşturuyor.

Bu bağlamda Froster, 26 Nisan’daki erken alım satım faaliyetlerinin, özellikle 64.000 dolar ve 70.000 dolar kullanım fiyatlarında alım opsiyonlarına büyük ilgi gösterdiğini ve bunun da yatırımcılar arasında yükseliş eğilimine işaret ettiğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail