AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı Yükseliyor: Altın Mı, Dolar Mı, Bitcoin Mi? – Gelecek Hafta En Çok Hangisi Kazandıracak? – 10 Ekim

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederken altın ve dolar kurunda yaşanan yükseliş yatırımcıların hangi yatırım aracına yatırım yapması gerektiği konusunda soru işaretlerine neden oluyor.

Bitcoin fiyatı son dönemde oldukça iyi yükseliş gördü. 11.457 dolara kadar yükselen lider kripto para biriminin yanında son dönemde ONS altın fiyatı 2.000 doları aştı ve dolar kuru 7.96 TL seviyesinin üzerine çıktı. Yerel piyasalarda dolar kuru rekorları bu hafta içerisinde birbiri ardını getirirken, euro ve diğer döviz kurlarında da büyük ve rekor getiren yükselişler oldu.

Gram altının fiyatı eski rekor seviyenin üzerine doğru ilerledi ve 489 TL seviyesi aşıldı.

Tüm bunlar olup biterken Bitcoin yatırımcıları veya yeni kripto para birimi yatırımı yapacak olan yatırımcıların aklında “gelecek hafta içerisinde Bitcoin almak mı diğer yatırım seçeneklerine bakmak mı daha iyi kazanç sağlar?” düşüncesine neden oldu.

Altın Yükselişi Bekleniyor

Gelecek hafta içerisinde altın fiyatında beklenmedik düzeyde iyi yükselişler görülebileceği öngörülüyor. Bunun sebebi olarak ise ABD’de Trump’ın sağlık durumu ile ilgili endişelerin az da olsa gündemde olması, ABD Başkanlık Seçimleri dönemine kadar yaşanan siyasi ve ekonomik belirsizliğin söz konusu olması neden olarak gösterilmekte. ABD sokaklarında bazı grupların karşı karşıya gelmesinden endişe duyulurken, özellikle gerek Demokrat Parti gerek ise Cumhuriyetçi Parti liderleri ülkede sakinliğin hakim olması çağrısında bulunuyor. Dünyanın en büyük altın rezervlerinin sahibi olan ABD doğal olarak aldığı kararlar ile altının seyrini belirliyor.

Gelecek hafta içerisinde yükseliş yaşanmasına dair beklentilerin bir diğer sebebi olarak ise corona virüsü vakalarında bu hafta rekorların yeniden kırılmış olması, okullar ve diğer birçok işyerinin birçok ülkede gelecek haftadan itibaren kademeli olarak açılmasına karar verilmiş olması neden olarak gösterilmekte. Bu kararların vaka sayılarında artışlara neden olup güvenilir liman olan altına talebi arttırması yönünde kuvvetli beklentiler var. Bazı analistler, gelecek hafta olmasa bile 2 hafta içerisinde altının yönünü yukarı yönlü tamamlayacağına dair açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Dolar Türk Yatırımcılar İçin En İyisi Mi?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından alınan faiz kararları doları frenlemedi. Özellikle bu hafta “TCMB ne TCMB “eldeki tüm imkanlar kullanılıyor, kullanılacak” demesine rağmen alınan faiz kararları bile doları düşürmeye hatta yerinde tutmaya bile yeterli olmadı.

Gelecek hafta dolar kurunda bölgesel hiçbir gelişme olmasa bile tarihin en büyük rekoru olan 8 TL’nin aşılması yönünde beklentiler bulunurken zaten bu dakikalarda bazı bankalar 8 TL seviyesinden satışlarını sürdürüyor.

Bitcoin Riskli Olabilir Ama Kazandırabilir

Bitcoin fiyatında ise gelecek hafta 12.000 dolar seviyesinin görülme ihtimaline dair iddialar var. Özellikle kurumsal yatırımcıların arasına bir yenisinin eklenmesi durumunda 12.000 doların ‘neredeyse kesin’ olarak görülebileceğine, bu durumun yaşanması için tek açıklamanın yeterli olacağına inanılıyor.

Yine de Bitcoin konusunda bazı kripto para birimi analistleri düşüş olabileceği yönünde balina satışlarına işaret eden pek güçlü olmayan tahminlerde bulunmaktalar.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu