binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyatının Tüm Gelecekteki Tarihi Boyunca Ulaşabileceği En Yüksek Fiyat Seviyesi Ne?...

Bitcoin Fiyatının Tüm Gelecekteki Tarihi Boyunca Ulaşabileceği En Yüksek Fiyat Seviyesi Ne? Analistten Bilim Kurgu Tadında Fiyat Tahmini!

Kripto para analisti Willy Woo, yaptığı açıklamasında gerçekten ilginç bir Bitcoin fiyat tahmininde bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ünlü kripto para analisti Willy Woo kısa süre önce yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in gelecekte ulaşabileceği en yüksek fiyat seviyesine ilişkin tahminini paylaştı.

Willy Woo, Bilim Kurgu Filmi Tadında Absürt Bir Bitcoin Fiyat Tahmininde Bulundu

Woo’ya göre, Bitcoin için üst sınır fiyatı, 2024 ABD doları cinsinden ölçüldüğünde, 2335 yılına kadar coin başına 45 milyar dolar kadar yüksek olabilir. Bu tahminde ekonomilerin mevcut büyüme oranları ve Kardashev 1 ekonomisi varsayılıyor.

Woo’nun hesaplaması birkaç temel varsayıma dayanıyor:

  • Para, dünya GSYH’sinin yaklaşık 1:1 oranına eşittir.
  • Para, dünya GSYH’sinin yaklaşık 1:1 oranına eşit.
  • Ekonomi esasen mal ve hizmet yaratmak için enerji tüketen bir makine olduğundan, GSYİH enerji tüketimiyle birlikte büyür.
  • İnsanlar şu anda 17.7 TW güç kullanmaktadır.
  • Varsayımsal Kardashev 1 ekonomisinde, dünyaya düşen tüm enerji olan 974.000 TW kullanırız.
  • Bu da bugünkünden 9830 kat daha fazla enerji kullanımı anlamına geliyor. Bugünkü dünya GSYİH’sını 9830 ile çarpmak üst sınırı verecektir.
  • Bu da 950.000 trilyon dolarlık bir dünya GSYİH’sı ve Bitcoin’in küresel para birimi olması halinde BTC başına 45 milyar dolarlık bir talep anlamına geliyor.
  • Dünya GSYH’si ve küresel enerji kullanımı yılda yaklaşık %3 oranında arttığına göre, 311 yıl içinde Dünya’nın tüm enerjisini kullanmış olacağız.
İlgili Haber  Bitcoin'de Rekor Ne Zaman? Bu Hafta Büyük Rekor Kırılacak Mı? Analist Açıkladı

Woo ayrıca, Güneş’ten elde edilebilecek tüm enerjinin kullanılmasını içeren Kardashev 2 ekonomisi için Bitcoin fiyatı konusunda da spekülasyonda bulundu. Bununla birlikte analist, bu durumda çok gezegen bir uygarlık olacağımız göz önüne alındığında, 10 dakikalık blok süresiyle ilgili ışık hızı sorunları olabileceğini kaydetti.

Kardashev ölçeğinde Tip I uygarlık olarak da bilinen Kardashev 1 ekonomisi, gezegeninde mevcut olan tüm enerjiyi kullanabilen bir uygarlığı ifade eder. Bu, depremler ve volkanik patlamalar gibi doğal olayları kontrol etme yeteneğini de içerir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail