AltcoinAnaliz

Bitcoin Hakimiyeti Alarm Veriyor: XRP, Ethereum ve Tüm Altcoinler Kan Ağlıyor!

Altcoinler, Bitcoin'in en ufak hareketinden bile ciddi derecede etkileniyor. Peki ne olacak?

Bitcoin hakimiyeti neredeyse son 1 yılın en yüksek seviyeleri görmüş durumda. An itibarı ile 600 milyar dolar seviyelerinde olan genel kripto para piyasa hacminin yüzde 70’inden fazlası Bitcoin’de.

2018’deki büyük altcoin rallisinden sonra en fazla yüzde 73 seviyelerini gören BTC hakimiyeti, bu seviyeye sadece yüzde 2’lik uzaklıkta.

Bitcoin Hakimiyeti

BTC hakimiyeti, özellikle XRP olayının yaşanması ile beraber birçok yatırımcının güvenli liman olarak Bitcoin’e kaçması sonucunda zirve seviyelere ulaştı. Özellikle kritik 70 seviyesinin üzerine çıkan hakimiyet sonrası Bitcoin’de en ufak bir hareket görülünce bile altcoinler adeta dibe çakılıyor.

Dakikalar önce Bitcoin’in yüzde 3 oranında gerilemesi ile,
Ethereum yüzde 8,
XRP yüzde 20,
LTC yüzde 8,
XTZ yüzde 22 seviyelerinde gerileme yaşadı.

Bitcoin’in ufak hareketlenmelerinden bile ciddi oranda olumsuz etkilenen altcoinlerin toparlaması için hakimiyetin düşmesi gerektiğine değinen analistler, özellikle yüzde 73 seviyesinin geçilmesiyle altcoinler için çok daha sıkıntılı günlerin başlayabileceğini söylüyor.

Bu dönemde altcoin yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara; “asla yüksek fiyattan yatırım yapmayın, alış yapmak için destek seviyelerini bekleyin ve stop limit emirlerini muhakkak kullanın” diyen uzmanlar, “hakimiyetin bu seviyelerde olması, beklenen altcoin rallisini rafa kaldırır, yüzde 60 seviyesinin altına düşülmesiyle ralli başlayabilir” şeklinde açıklamalar yapıyor.

İlgili Haber
Altcoin Rallisi Ne Zaman Başlayacak? Bitcoin Hakimiyeti Bize Ne Gösteriyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
emre

Bu kan ağlıyor haberleri niye geliyor anlamış değilim.Bundan 11-12 ay önce birçok alt coın şuanki fiyatlarının %25i kadar bile değildi.
Ayrıca daha btc düşmedi bitcoinin düşmesi durumunda şuankı fiyatların %30 ile %50 arası aşağısına düşmesi beklenebilir.
Ripple haberide piyasayı etkilemiş gözüküyor.Birçok yatırımcı en iyi kripto paralardan birine bile neler olabileceğini ve saatler içinde %40dan fazla değer kaybedebileceğini gördü ve olumsuz bir hava yarattı.Ayrıca ripple ın aşırı düştüğünü gören bir kısım ripplea yöneldiği için diğer coınlerdeki düşüşün bi kısmı bundan gelmiş olabilir. Sonuç olarak en iyi dediğimiz kripto paralar bile 1 günde %40dan fazla değer kaybedebiliyorken.Son 6-7 ayda piyasaya çıkmış yüzlerce kripto para neden çok daha fazlasını kaybetmesin.2018 in başları aklıma gelmedi değil.


Başa dön tuşu