binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Hakkında Merak Edilenler

Bitcoin Hakkında Merak Edilenler

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin Varoluş Tarihi

Tarihler 3 Ocak 2009’u gösterirken Bitcoin ağı ortaya çıktı. Bu tarihe kadar Bitcoin mevcut değildi. 2009 yılından hemen sonra birkaç yıl pek kimse tarafından bilinmeyen Bitcoin’in kısaltması ise BTC olarak açıklanmıştı.

2009 yılından önce ise Bitcoin ve farklı kripto paralar hakkında kimse bilgi sahibi değildi ve Bitcoin hakkında küresel internet ağı üzerinde hiçbir insan bu kelimenin anlamını dahi bilmiyordu.

Bitcoin Hakkında Merak Edilenler

Bitcoin Nedir?
Bitcoin belirli donanım parçaları kullanılarak üretilen, maddi bir değere sahip olan mevcut tanımı ile kripto para olarak tanımlanmaktadır.

Gerçek Para Mı?
Bitcoin gerçek bir para birimi değildir. Aksine Bitcoin saf dijital altın olarak tabir edebileceğimiz online ortamda kullanıma uygun olan ve kağıt para hali olmayan para birimidir.

Bitcoin’i Kim Yönetiyor?
Bitcoin piyasalara göre kendisine yön bulabilen ancak arkasında belirli bir takım güçlerin olduğu online paradır. Hiçbir şekilde arka planda yönetime ihtiyaç duymaz ve değeri yatırımcıya bağlıdır.

Ne Kadar?
Bitcoin’in fiyatı sık sık değişime uğramakta olduğundan dolayı sabit bir değeri yoktur. Bir dakika önce 10.000 dolar ise bir dakika sonrasında 8.000 dolar seviyesine gerilemiş olabilir.

Alım Sınırı
Bitcoin istediğiniz kadar alabilecek olduğunuz bir kripto para değildir. Bugün tüm dünyada kripto para borsalarının ellerinde tuttukları belli oranlarda limit mevcuttur. Bu limitlerin oranı ise milyarlarca dolar olduğu için pek sınır var denilemez.

Güvenlik
Bitcoin online kripto para olmasına rağmen gizlilik anlamında son derece güvenilir olan bir paradır. Eğer hesaplarınızı çift aşamalı doğrulama ile korursanız BTC’leriniz nakit paraya oranla daha güvenilir olacaktır.
Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Bitcoin Cüzdanı bir diğer adı ile BTC Wallet mevcut olan Bitcoin’lerinizi depolayabilecek olduğunuz cebinizde taşıdığınız cüzdanın dijital olanıdır.

Bitcoin Cüzdanına borsa hesabınızdan aktaracak olduğunuz para adeta bundan sonra Bitcoin ile ödeme kabul eden mağazalarda nakit benzeri BTC ile ödeme yapabilmenize imkan tanıyacak cüzdanınız olmaktadır.

Bitcoin Hesabı ve Cüzdanı Güvenliği Nasıl Sağlarım?
Bitcoin ile dolu olan borsa hesabınızı veya Bitcoin Cüzdanınızı nasıl koruyacak olduğunuzu 5 adımda paylaşacağız.
#Borsa Hesabınızın Şifresini İyi Belirleyin
Asıl yapmanız gereken Bitcoin ile dolu olan borsa hesabınızın şifresini oldukça iyi belirlemek ve ”**-*”” karakterleri ile birlikte büyük küçük harf ve en az 2 rakam kullanmak güvenliğinizi en üst düzeyde sağlayacaktır.
#Bitcoin Cüzdanınızı İyi Seçin
Bugün birçok Bitcoin cüzdanı uygulaması mevcut iken en çok kullanılan Bitcoin Cüzdanı uygulamasını cihazınıza indirin ve cihazınızın virüs bulaşmaması için önlemler alın.
#Şifrenizi Paylaşmayın
Gerek Bitcoin Cüzdanı, gerek Bitcoin borsa hesabınızın şifresini diğer şifrelerinizden ayrı belirleyin. Hesabınızın şifresini gerek online, gerek offline ortamda hiçbir kimse ile asla paylaşmayın.
#Kimseyle Paylaşmayın
Bitcoin yatırımınız olduğunu başka kimseler ile asla paylaşmayın. Sosyal medyada yatırım yaptığınızı belirtmeyin.
#Mail Hesabınızı Farklı ve Çift Aşamalı Doğrulama İle Koruyun
Bitcoin borsa hesabınıza bağlı olan mail adresinizi sıfırdan açın ve adınız, soyadınız veya ilgilendiğiniz bir konunun mail adresinizde geçmemesine özen göstererek mail adresinizi çift doğrulama teknolojisi ile korumaya alın.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail