Bitcoin

Bitcoin Hakkındaki Olumsuz Açıklamalar Neden Arttı?

Bitcoin hakkındaki olumsuz açıklamaların dozu ve oranı son günlerde son derece fazla arttı.

Kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimleri ile ilgili olumsuz açıklamalar 2020’ye 1 hafta kala daha fazla artmıştı. Bunda en önemli sebep olarak artık ünlü kripto para yorumcularının bile son dönemde piyasaya olan güvenlerini kaybetmeleri ve piyasadan kazanç elde edenlerin sadece borsalar ve balinalar olduğunu düşünmelerinden kaynaklanması olmuştu.

Bugün 2 yıldan uzun süredir yatırımcılar rekor düzeyde kazançlar elde edemediler. 2019’un başında 3500 dolara yakın olan Bitcoin 2019 sonunda ise 7.000 dolar civarındaydı. Ancak yatırımcılar altın, hisse senetleri ve diğer daha risksiz yatırımların kripto para birimlerinden daha fazla kazanç getirdiğinin farkına vardılar.

Bugün belki vadeli mevduat kripto para birimi Bitcoin’den daha fazla ve kesin bir kazanç getirebilir. Ancak Bitcoin eğer ki 20 bin dolar rekorunu kırsaydı en çok kazandıran yatırım araçları arasında ilk sırada kalmayı sürdürürdü.

Bu sebeple ise çok sayıda analist ve kripto para birimi yatırımcısı son dönemde özellike Bitcoin’i güvenilmez ve kazançlı olmayan bir yatırım aracı olarak görüyor. Olumsuz açıklamalarda 2 yıldır rekor kıracağı iddia edilen ancak bir türlü rekor kırmayan fiyatın rolü ise çok büyük.

Roger Ver’in Bitcoin’e yönelik ‘güvenilmez ve riskli’ dediği açıklamalar bazılarından destek görürken, bazıları ise tam tersi bu açıklamaları doğru bulmuyor.

Her ne kadar olumsuz görüş beyan eden analistlerin sayısı artmış olsa da Mayıs 2020’deki halving olayı sebebi ile orta ve uzun vadede BTC’nin ciddi yükselişler yaşayacağını ifade eden analistlerin sayısı da bir hayli fazla.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu