Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Hash oranında tarihi artış

Bitcoin Hash oranında tarihi artış

Takip et

Bitcoin birkaç haftadır sürdürdüğü yatay seyrini bugün bozdu ve 7000 dolar seviyesinin üzerine kendini attı. Kimsenin beklemediği bir dönemde bu şekilde artış gösteren Bitcoin, tüm kripto para piyasasının yeşil renge bürünmesini sağladı.

230 milyar doların üzerine çıkan kripto para piyasa hacmi dikkatlerden kaçmazken, yüzde 25 ve yüzde 21 oranlarındaki artışlar ile DASH ve IOTA, altcoin artışlarına öncülük ediyor.

Öte yandan bugün elde edilen verilere göre Bitcoin’in hash oranında ciddi bir artış gözlendi. Daha birkaç gün öncesine kadar 45,140 TH/s olan hash rate, bugün itibarı ile 61,885 TH/s seviyesine kadar yükseldi.

Bu oran ile tarihinin en yüksek seviyesini gören Bitcoin hash oranı, Bitcoin ağındaki madenci sayısında ciddi artış olduğunun göstergesi. Ağ ne kadar büyük olursa hash oranı da o kadar artıyor. Bu son yükselişlerden sonra birçok kişinin Bitcoin’e güvendiği ve madencilik işlemlerine başladığı anlaşılıyor.

Bitcoin ve kripto para madenciliği yapmak son zamanlarda özellikle Türkiye’de bilgisayar parçalarının fiyatlarının artması ve kripto para fiyatlarının düşmesi sebebiyle çok tercih edilmese de, dünya genelinde her geçen gün madencilik yapan kişi sayısı artıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları