AnalizBitcoin

Bitcoin İçin Boğa Beklentisini Sürdüren Analistler Hangi Tarihleri İşaret Ediyor?

Bitcoin son dönemdeki müthiş yükselişini şüphesiz ETF’lere borçluyken ünlü analistlerden de arka arkaya fiyat tahminleri geliyor.

Son tahmin Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee’den geldi. Lee, bu yılın sonuna kadar lider kripto para biriminin 168.000 dolara çıkacağını öngörüyor.

Birçok analistle aynı görüşte olan ve Bitcoin’de boğa inancını sürdüren Lee, daha önceki tahminlerinde Bitcoin’in yıl bitmeden en az 100.000 dolara ulaşacağını öngörmüştü.

Yükselme ümidini yinelemekle birlikte beklentisini iyice yukarı taşıyan Lee’ye göre ETF haricinde bu yükselişi körükleyen nedenler arasında talepteki artış ve daha fazla yatırımcının aracı kurum ve emeklilik hesapları aracılığıyla Bitcoin’e talepte bulunması yer alıyor.

Boğa İnancını Koruyan Başka Analistler De Var

Bitcoin konusunda benzer bir görüş bildiren bir diğer isimse Skybridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci oldu. Scaramucci, dünya çapında talep arttıkça Bitcoin fiyatının da yükseleceğine inanıyor.

Öte yandan PlanB ve Anthony Pompliano’ya göre Bitcoin’in 100 bin doları görmesi gayet olası bir senaryo.

Tim Draper ise her fırsatta aynı görüşü tekrarlıyor: 2022 gelmeden BTC fiyatı 250 bin doları görecek!

Fidelity Investments Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer ise ayı hissini korumakla birlikte Bitcoin’in 100.000 doları göreceğine inanıyor ancak bunun için iki ila üç yıla daha ihtiyaç olduğunu düşünüyor.

Pantera Capital CEO’su ise lider kripto para biriminin 2022’de 356 bin doları görmesini bekliyor.

PrimeXBT analistleri ise BTC’de biraz daha temkinli ilerliyor ve 225 bin dolar beklentisi için 2023’ü işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu