BitcoinKripto Para

Bitcoin için büyük kaos kapıda olabilir!

Bitcoin ile ilgili olarak yakın zamanda bir kaos yaşanabilecek olduğuna dair senaryo ve iddialar sürerken, birçok insan kripto para sahibi olmak konusunda eskiye nazaran daha fazla düşünüyor ve daha fazla alım yapıp yapmamak arasında kararsız kalıyor. Bitcoin alıp almamak konusunda kararsız kalan birçok insan ne yapacak olduğuna ve ne zaman yatırım yapması gerektiğine tam karar veremediğinden dolayı bir süre daha beklemeyi artık eskisine oranla daha fazla tercih ediyor. Bunun arkasında yatan en büyük sebep olarak ise kripto paraların mevcut güncel durumunun yeteri kadar iyi olmaması ve gelecek fiyat beklentisinin çok fazla düşmüş olması gösteriliyor.

Bir süre önce yıl sonu beklentisinin 15.000 dolar ve 25.000 dolar arasına beklenti varken, şimdi ise bu beklenti yıl sonunda 9.500 doları aşamayacak olduğu ve gelecek sene içerisinde 3.000 dolara kadar büyük bir gerileme olacak olduğu yönünde olmakta. Bunun sebebi ise kripto paralara olan ilginin daha fazla azalması ve kripto paralar ile ilgili gelecek beklentisinin günden güne daha fazla düşmesi olarak gösterilmekte.

Bitcoin için büyük bir kaos yaşanabileceği kabul edilmeli!

BTC için bundan birkaç ay önce büyük bir kaos yaşanabilecek olduğu ve yatırımcıların olağanüstü oranlarda kayıplar yaşayabilecek olduğu iddia edildiğinde kripto para boyları olarak tanımlanan ”kripto para savunucuları” bunun asla olmayacak olduğunu, bu tür yıl sonu düşüş ve düşük beklentilerin asla gerçek olmayacak olduğunu iddia ederek yatırımcıların sürekli durmadan zarar etseler dahi yatırım yapmalarını ve yıl sonunda rekor seviyede kazanç sahibi olacak olduklarını neredeyse garanti ediyorlardı.

Şimdi ise başta Türkiye ve ABD olmak üzere birçok kripto para savunucusu kendilerinin de kayıplar yaşamaya başlaması ile kripto para yatırımlarını bıraktığını ve bundan sonraki süreç için kripto paralardan iyi gelir elde etmenin pek fazla mümkün olamayacak olduğunu düşünmeye başladığını söylemeye başladı. Birçok kripto para sahibini zarara uğratan bu ve buna benzer kişilerin artık savunacak bir beklenti ortalaması olmamasından dolayı bu şekilde geriye düşmesi ise yatırımcı olmak isteyen her insanın kendi kararlarını verebilmesi ve kendi kendine yetecek, doğru kararlar alabilmesinin ne kadar fazla gerekli olduğunu rahatlıkla gösteriyor.

Kaos (büyük düşük) orta vadede bitebilir

Bitcoin ve kripto paralar için beklenen büyük düşüşün bu sene sonu veya gelecek sene ortasında gerçek olması beklentisi sürerken, 3.000 dolara kadar gerileme hatta 2.500 dolara kadar gerileme olabilecek olduğu beklentisi günden güne daha yakın bir ihtimal olarak değerlendiriliyor. Bazı analistlere göre bu sene sonunda BTC fiyatının gerilemesi ile birlikte tüm altcoinler daha fazla düşüş yaşayacak ve ortaya gerçek bir kaos çıkaracak. Milyonlarca insanın milyarlarca dolarlık kayıpları tek bir dakika içerisinde yaşayabilecek olduğuna dikkat çeken bazı bireyler, bunun için dikkatli olunması gerektiğini ve gerekli önlemler alınmazsa olası sorunların yaşanabilecek olduğunu belirtti.

Orta vadeli süreçte büyük çöküş yaşanmaya başladığı andan itibaren tekrar eskisine nazaran daha iyi bir düzelme göstermek için uzun bir süreç gerekebilecek olduğundan dolayı yatırımcıların belki de yatırdıkları parayı tekrar çıkarabilmeleri için yıllarca beklemeleri gerekecek.

Nasıl önlem alınmalı?

Olası anlık çöküşlerden kaçınmak için limit-oto-satış yöntemlerini veya alarm yöntemini kullanmanız etkili bir çözüm olacaktır. Bu sayede olası bir büyük düşüş durumundan korunmak ve kurtulmak sizin için çok geçmeden mümkün olabilecek olduğu belirli bir limitin altına düşüldüğünde kripto para borsasında bulunan kripto para yatırımınızı otomatik belirlediğiniz tutarda satabilir ve daha düşük (arası fazla olması iyi olur) fiyattan alım yapabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu