AnalizBitcoin

Bitcoin İçin Yeni Ralli Kapıda Mı? İşte Ünlü İsimlerin Bitcoin İle İlgili Öngörüleri!..

Birçok analist, Bitcoin'in yaklaşan ralliyle yükselişe geçeceğini düşünüyor.

Bitcoin’in uzun bir aradan sonra 10 bin doların üzerine çıkması BTC yatırımcılarını sevindirse de bu yükseliş ne yazık ki uzun soluklu olamadı. Söz konusu yükselişin üzerinden 1 gün geçmemişti ki BTC ani bir düşüşle 9.250 dolar seviyesine kadar geriledi.

Ancak tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen olumlu bakış açılarından ödün vermeyen analistler, yeni bir rallinin beklentisi içerisine girdi. Mevcut durumun 2019’un Nisan ve Mayıs aylarındaki Bitcoin rallisini anımsattığını belirten birçok analist, o zamanki BTC fiyatının yüzde 80’lik yükselişle 8.000 dolardan 14.000 dolara varışını unutmuş görünmüyorlar. “Cold Blood Shiller” adlı traderın Twitter’dan paylaştığı analiz söz konusu benzerliği gözler önüne seriyor:

Ünlü ekonomist Raoul Pal da benzer bir rallinin beklentisi içerisine girdiğini açıklamıştı bir süre önce. Eğer tarih tekerrür ederse Bitcoin fiyatının 16.000 doları aşması güçlü bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor.

Sektörün tanınan yatırımcılarından “Deep Blue”dan da bir süre önce benzer tahminler gelmişti. Ünlü yatırımcı Bitcoin’in temmuz ayında 20 bin dolar rekorunu kırabileceği öngörüsünde bulunmuştu.

Üstelik beklenen yükselişi doğrulayan sadece söz konusu grafik de değil, makroekonomik ortama bakıldığında da Bitcoin’in yeni bir ralliye başlaması kapıda görünüyor.

Başta FED olmak üzere dünyanın önde gelen birçok merkez bankasının milyarlarca dolarlık teşvik paketleri Raoul Pal gibi ünlü isimlere göre Bitocin’i zirveye taşıyabilecek güçlü faktörler arasında başı çekiyor. Pal’ın da aralarında bulunduğu birçok analist, Bitcoin’in enflasyona karşı güçlü bir araç olduğu inancında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu