Bitcoin

Bitcoin İle 180 Milyar Dolarlık İşlem Onaylandı!

2020 yılı 2. çeyreğinde Bitcoin ile yapılan işlemlerin toplam tutarı 180 milyar dolar olarak onaylandı.

Kripto paraların babası olarak tanınan Bitcoin ile 2020 yılında rekor düzeyde çok olmasa da normal düzeye yakın işlem yapılması bekleniyor. Corona virüsü nedeniyle özellikle biraz daha fazla Bitcoin kullanımının söz konusu olması beklenirken, 2020 yılı 2. çeyrek sonuçlarına göre Bitcoin ile 2. çeyrekte yapılan işlemlerin toplam tutarı 180 milyar dolar oldu. Bu kadar büyük bir rakam söz konusu olunca bu kadar büyük işlemlerin en çok hangi ülkelerden yapıldığı merak edilirken ABD birinci sırada %50’nin üzerinde yatırımcı oranı ile adından söz ettirdi.

Bitcoin ile işlem yapan kullanıcı ve yatırımcı sayısı her geçen gün daha fazla artışa geçerken, özellikle de son dönemde çok ciddi bir kullanım artışından söz edilmekte.

Bitcoin ile yapılan işlemlerin 200 milyar doları bulmasının 3. çeyrekte mümkün olabileceğine kesin gözüyle bakılmasa da yakın ihtimal dahilinde bakılmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu