BitcoinHaberler

Bitcoin Koptu Gidiyor: 7900 Dolar Seviyesi Görüldü!

Bitcoin 7900 doları gördü. Peki bu seviyede tutunabilecek mi?

Bitcoin yeni yıla yükselişle başlayarak yatırımcısını bir hayli memnun etmeye devam ediyor. Birkaç saat önce 7600 doların üzerine çıkan BTC fiyatı, yayın saatine göre kritik seviye olan 7900 dolar seviyesinin de üzerine çıkmayı başardı.

Çin’de de sabah olmasıyla beraber 7800 doların üzerine çıkan BTC, bazı borsalarda 7910 dolar seviyelerine kadar yükseldi. 8500 dolar seviyeleri için en önemli direnç noktası olarak gösterilen 7850 dolar eğer güçlü bir şekilde aşılırsa bir sonraki en önemli ve sağlam direnç 8800 dolar olarak gösteriliyor. Ayrıca 8000 doların da psikolojik açıdan çok önemli bir seviye olduğunu belirtmekte fayda var.

BTC’nin önündeki güncel direnç seviyeleri 8050, 8400, 8800 dolar seviyesi olurken destek seviyeleri ise 7600, 7400 ve 7150 dolar seviyeleri.

Son yükselişlerden sonra 210 milyar dolar seviyelerine kadar yükselen kripto para piyasa hacmi içerisinde BTC’nin hakimiyeti yüzde 67,7 seviyelerine gerilemiş durumda. Son zamanlarda yüzde 69 seviyelerine kadar yükselen BTC hakimiyetinin 67,7 seviyelerine düşmesi altcoinlere azda olsa bir para akışı olduğunun habercisi olabilir.

Ancak uzmanlar BTC’deki yükselişlerin büyük çaplı olması halinde altcoinlerin BTC karşısında ciddi değer kaybedeceğini ve hakimiyetin çok yüksek oranlara çıkabileceğini ifade ediyor.

İlgili Haber
Ethereum Fiyatı Yükselecek Mi? Altcoin Boğası Ne Zaman Olabilir?

BTC’deki son zamanlardaki bu yükselişlerin sebebi olarak ABD ve İran arasındaki kriz gösterilirken uzmanlar fiyatların önümüzdeki süreçte daha da yükselebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip etmek için tıklayın: bitcoinsistemi.com/fiyat-takibi/BTC/bitcoin/

*Yatırım tavsiyesi değildir. BTC fiyatı her an değişebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu