Kripto HaberleriBitcoinBitcoin kullanımının arttıracak iki önemli sebep

Bitcoin kullanımının arttıracak iki önemli sebep

Takip et

Dünyada kripto para kullanımı hızla artıyor. Özellikle dijital altın olarak gösterilen Bitcoin, her geçen gün kendine yeni kullanım alanları buluyor. Gün geçtikçe dünyada Bitcoin ile ödeme kabul eden iş yeri sayısı hızla artış gösteriyor.

Bu konu ile ilgili açıklama yapan Amerikan ekonomist Charles Khan, Bitcoin’e olan bu ilginin her geçen gün daha da artacağını ifade etti. Bu iddiasının arkasında yatan en büyük sebebin ise ödemelerde sağlanan gizlilik faktörü olduğunu açıkladı.

Dünyada en gizli ödeme yöntemi olarak öne çıkıyor

Bitcoin’in dünyada bilindik yöntemlere iyi bir alternatif olduğuna değinen Khan, ödeme gerçekleştiren iki tarafında gizliliklerinin koruması için Bitcoin en güvenilir ödeme aracı ifadelerini kullandı. Şuan dünyada herhangi iki kişi birbirlerine para transferi yapmak istediğinde tüm bilgileri banka tarafından tutuluyor. Fakat bu durum Bitcoin‘de böyle değil.

Bu durumun illegal işler için de biçilmiş kaftan olduğunun altını çizen Khan, durumun böyle olmasına rağmen gizliliğin en önemli insan hakkı olduğunu net bir şekilde vurguladı.

Ödemeler kolay ve sorunsuz oluyor

Ayrıca bir diğer etken olan uluslararası kolay para aktarımını da unutmamak gerekiyor. Öyle ki bugün ABD’den Türkiye’ye para göndermek isteyen kişi günlerce beklemek zorunda kalıyor ve ciddi komisyon ücretleri ödüyor. Bitcoin ve diğer kripto paralar ile milyon dolarlarca transfer yapılsa bile bu işlemler haftasonu veya tatil engellerine takılmaksızın dakikalar içerisinde yapılıyor ve az bir komisyon ücreti ile tamamlanıyor.

Teknoloji bu kadar gelişmişken para transferlerinin bu kadar yavaş ve sorunlu olması, ileriki dönemde finansal anlamda ciddi değişimler olması gerektiğinin habercisi. Bu değişim kripto paralar ile mi olur bilinmez fakat bu değişimin en büyük adayının kripto paralar olduğu kesin.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları