BitcoinBitcoin Madenciliği

Bitcoin Madencilerinin Halving Sonrası Satışları Yüzde 618 Oranında Arttı

Madencilerin yüklü ve hızlı bir şekilde satışa yönelmesi satış baskısını da beraberinde getiriyor.

Merakla beklenen Bitcoin blok ödülü yarılanması madencilerin giderek daha da zorlanmasına neden oluyor. Kazdıkları Bitcoinleri artık daha hızlı elden çıkarma derdinde olan madenciler blok ödülü yarılanmasından bu yana 1,066 adet Bitcoin satmış durumdalar. Yarılanma öncesi verilere bakıldığında BTC satışlarında neredeyse 6 katı bir artış görülmekte. Bu da yüzdelik olarak ifade edilirse yüzde 618’lik bir yükselişe karşılık geliyor.

Borsalardaki BTC rezervlerinin neredeyse 2018 yılındaki dip seviyelerin görüldüğü zamanlardakine denk olması madencilerin kazdıkları Bitcoinleri tıpkı o yıl yaşanan rallideki gibi büyük bir hızla elden çıkarmalarına yol açıyor.

Blok ödülü yarılanması bir yana madencilerin zaten çok yüksek elektrik faturalarıyla başa çıkmakta zorlandığı düşünülürse yarılanma sonrası görülen söz konusu satışların beklenen bir eylem olduğunu söylemek mümkün ancak bu yüklü ve hızlı satışların piyasada yaratacağı satış baskısını da hesaba katmak gerekiyor.

Tüm bunların yanı sıra önceki 2 halving incelendiğinde madencilerin halving sonrası hemen Bitcoin satışına yönelmedikleri görülüyor. Genellikle böylesine büyük satışlar halvingten birkaç ay sonra fiyat zirvelere ulaştığında gerçekleşiyor

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu