fbpx
1xbit
BitcoinBitcoin Madenciliği

Bitcoin Madenciliği Hala Karlı Mı?

Nexo

Bitcoin madenciliği mevcut olarak satın alabildiğimiz kripto para Bitcoin’in bilgisayar parçaları ve başta GPU olmak üzere CPU ile üretilmesi demektir. Her isteyen belirli madencilik parçalarına sahip olarak bilgisayarı üzerinden Bitcoin madenciliği yapabilir.

BTC Madenciliği yapmak için GPU, Anakart ve CPU yeterli olmakla birlikte hazır sistemler genellikle 20 ila 30 bin TL arasındadır. Aylık kazanç ise mevcut sisteminizin gücüne göre değişir.

Bitcoin Madenciliği yapılmaması durumunda nasıl ki Dolar veya Euro bir yerde üretim yapılmazsa bitecek ve yetersiz hale gelecek ise aynısı madencilik olmaması durumunda Bitcoin için geçerlidir.

Madencilik cihazları tamamen özel olarak üretilmeyebilir, özel olarak üretilen cihazlar mevcut olmasına rağmen fiyatları dolayısı ile pek tercih edilmiyor.

Bu işlemler üretim esnasında aşırı donanım ve enerji gücü kullandığından dolayı bir süre sonra donanımsal parçalar kullanılamaz hale gelebilir, aşırı enerji tüketimine neden olacak olmasından dolayı aylık binlerce lira elektrik parası ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Üretim esnasında donanımsal parçalar aşırı ısınacak olduğundan dolayı ortamın soğuk olması ve FAN ile soğutuluyor olması büyük önem taşımaktadır.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı