BitcoinBitcoin Madenciliği

Bitcoin Madenciliği Hala Karlı Mı?

Bitcoin madenciliği mevcut olarak satın alabildiğimiz kripto para Bitcoin’in bilgisayar parçaları ve başta GPU olmak üzere CPU ile üretilmesi demektir. Her isteyen belirli madencilik parçalarına sahip olarak bilgisayarı üzerinden Bitcoin madenciliği yapabilir.

BTC Madenciliği yapmak için GPU, Anakart ve CPU yeterli olmakla birlikte hazır sistemler genellikle 20 ila 30 bin TL arasındadır. Aylık kazanç ise mevcut sisteminizin gücüne göre değişir.

Bitcoin Madenciliği yapılmaması durumunda nasıl ki Dolar veya Euro bir yerde üretim yapılmazsa bitecek ve yetersiz hale gelecek ise aynısı madencilik olmaması durumunda Bitcoin için geçerlidir.

Madencilik cihazları tamamen özel olarak üretilmeyebilir, özel olarak üretilen cihazlar mevcut olmasına rağmen fiyatları dolayısı ile pek tercih edilmiyor.

Bu işlemler üretim esnasında aşırı donanım ve enerji gücü kullandığından dolayı bir süre sonra donanımsal parçalar kullanılamaz hale gelebilir, aşırı enerji tüketimine neden olacak olmasından dolayı aylık binlerce lira elektrik parası ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Üretim esnasında donanımsal parçalar aşırı ısınacak olduğundan dolayı ortamın soğuk olması ve FAN ile soğutuluyor olması büyük önem taşımaktadır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu