Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiBitcoin Madenciliğini Yasaklayacak Yasa Tasarısı New York Komitesinden Geçti!

Bitcoin Madenciliğini Yasaklayacak Yasa Tasarısı New York Komitesinden Geçti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

New York Eyalet Meclisi Çevre Koruma Komitesi üyeleri, Salı günü yapılan oylamada Bitcoin gibi madenciliği yoğun enerji gerektiren kripto paraların madenciliğinin geçici olarak yasaklanmasına dair yasayı onaylayarak tüm meclis ve eyalet senatosu tarafından oylanması ile Vali Kathy Hochul imzalaması için gönderdi.

Bitcoin Madenciliğini Yasaklayan Yasa Tasarısının Hayata Geçmesi İçin İki Onay Daha Alması Gerekiyor

Meclis yasa tasarısı, “Blockchain işlemlerini doğrulamak için Proof of Work doğrulama mekanizmasını kullanan kripto para madenciliği operasyonları için geçici bir yasak” getirecek.

Bununla birlikte, yasa tasarısı her ne kadar New York Eyalet Meclisi Çevre Koruma Komitesi üyelerinin oylamasından geçse de halen tüm meclis ve eyalet senatosu tarafından oylanması gerekiyor.

Yasa tasarısı bu oylamalardan da geçerse Vali Kathy Hochul’a imzalanmak için gönderilecek.

İlgili Haber
New York, Bitcoin Madencilerinin Enerji Tüketimi Konusunda Endişeli!

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların kullandığı Proof of Work doğrulama mekanizması, yoğun enerji gereksinimi nedeniyle eleştiriliyor.

Bununla birlikte Ethereum’un yakın bir tarihte çok daha az enerji harcayan Proof of Stake mekanizmasına geçiş yapması bekleniyor.

Proof of Work mekanizmasına dayalı kripto para madenciliği yapan diğer altcoinler arasında ise Dogecoin ve Litecoin gibi isimler bulunuyor.

Oylama, eyaletin Greenidge Generation Holdings Inc.’in kripto madenciliği operasyonuna elektrik sağlayan New York’un yukarısındaki bir elektrik santraline “kirlilik izni” verip vermeyeceğine dair son kararın alınması gereken 31 Mart tarihinden bir hafta kadar önce yaşanmış oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Dominance

OLMAK YADA OLMAMAK İŞTE BÜTÜN MESELE BU

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları