Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiNew York, Bitcoin Madencilerinin Enerji Tüketimi Konusunda Endişeli!

New York, Bitcoin Madencilerinin Enerji Tüketimi Konusunda Endişeli!

Takip et

Çin’deki Bitcoin madenciliğine yönelik yasaklardan sonra kripto madencilerinin çoğu ülkeyi terk edip başka yuvalar aramaya başladı.

Madenciler pek çok yönden avantajlı olan ABD’de faaliyetlerini sürdürmeye başladı. Bazı madenciler Florida eyaletini seçerken bazıları ise New York’u tercih etti.

Florida eyaleti ve Miami eyaleti kripto endüstrisine dostça davranırken New York eyaletinde bazı kesimler kripto madenciliğine karşı faaliyetler başlattı.

New York eyaletindeki bazı yerel işletmeler, işçi grupları ve çeşitli kuruluşlar şehirdeki eski fosil yakıtlı enerji santrallerinin kripto madenciliği merkezi olarak kullanılması izninin reddedilmesi için Vali Kathy Hochul’a bir mektup yazdı.

Birden fazla kuruluş tarafından imzalanan mektupta Proof-of-Work kripto para madenciliğinin bilgisayarları çalıştırmak için çok büyük miktarlarda enerji kullandığını bu bağlamda da enerji santrallerinin kripto madenciliği çiftliğine dönüştürme izninin reddedilmesi talep edildi:

Proof-of-Work kripto para madenciliği, iş yapmak için gereken bilgisayarlara güç sağlamak için muazzam miktarda enerji kullanır. Bu faaliyet New York’ta genişlerse, New York’un İklim Liderliği ve Toplum Koruma Yasası kapsamında belirlenen iklim hedeflerini büyük ölçüde baltalayabilir.

Ayrıca mektupta artık kullanılmayan fosil yakıtlı enerji santrallerinin yeniden faaliyete başlamasının, devletin sera gazı (GHG) emisyonlarını azaltmak için geçmişte kaydettiği ilerlemesini ciddi şekilde tehlikeye atabileceğini vurgulandı.

Dünya ekonomi devi ABD’de bu olaylar yaşanırken Rus makamları madenciler için özel elektrik tarifeleri üzerinden madenciliğe izin vereceklerini belirtti.

Rusya Enerji Bakanı Nikolai Shulginov, genel kullanım ile kripto para madenciliği arasında ayrım yapmak için yeni bir enerji tüketimi tarifesi önerdi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları