Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Mi, Ethereum Mu?

Bitcoin Mi, Ethereum Mu?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin veya Ethereum arasında kararsız kaldıysanız, ne yapacak olduğunuzu bilmiyorsanız bu rehberimizden faydalanabilirsiniz. Bitcoin almak veya Ethereum konusunda kararsız kalan milyonlarca insan var. Bu insanlar hangi kripto paranın daha fazla kazandırabilecek olduğu konusunda karar veremediği için seçim yapmakta zorlanıyor.

Bitcoin sahibi olan bir yatırımcı kendisi daha fazla kazandı ise Bitcoin, Ethereum sahibi olan yatırımcı kendisi daha fazla kazandıysa Ethereum’u tercih edecek olduğunu söyleyecektir. Bunun arkasında olan neden ise Ethereum veya Bitcoin olsun veya olmasın kim hangi yatırımdan daha fazla para kazandıysa o yatırımı tercih etmesinden ötürü kaynaklanıyor.

Ethereum almak altcoin aldığınız anlamına geldiği üzere, Bitcoin almak sizin asıl en fazla ilgi gören ve en fazla yatırımcının tercih ettiği ana kripto para birimine yatırım yaptığınızı gösterir. An itibari ile Bitcoin’in pazar hakimiyeti yüzde 47 seviyelerinde.

Bitcoin veya Ethereum arasında yatırımcı gözündeki fark sadece fiyat farkıdır ve bu fiyat farkı oldukça fazla yükseltir. Ethereum ortalama Bitcoin’e oranla 8 kat daha fazla geride ve daha ucuz iken, daha az yatırım yapmak size daha az para kazandıracaktır.

Teknik farklara bakılacak olursa Bitcoin ilk çıkan kripto para olduğu için algoritmasında bazı yavaşlıklar ve aksamalar olabilir. An itibari ile Bitcoin saniyede 7 işlem yapabilirken, Ethereum 20 işlem yapabiliyor. Bu nedenden ötürü Bitcoin’de transfer masrafları, Ethereum’a göre daha fazla.

Ancak Ethereum ağının ileride 1 milyon işleme kadar çıkacağını kurucu Vitalik Buterin iddia etmişti.

Çoğu kripto para borsasında diğer altcoinleri alabilmek için ilk önce elinizde Bitcoin olması gerekmektedir. Bu ve Bitcoin’in ilk kripto para olarak piyasaya çıkması sebebiyle herzaman en çok tercih edilen ve yatırımı yapılan kripto para olacaktır.

İlk Öncelik Bitcoin’de Olsun

İlk öncelik olarak kripto para yatırımı yaparken Ethereum veya benzeri kripto paralardan önce en az 1 Bitcoin alana kadar tüm yatırımınızı Bitcoin’den yana tercih etmeniz daha fazla kazanabilecek olduğunuzun anlamıdır.

BTC ve Ethereum arasındaki temel fark fiyat farkından olsa bile yatırımcıların büyük bir kısmının Bitcoin tercih etmesinden ötürü BTC her zaman ve her alanda daha fazla ön planda olmaktadır.

Bitcoin tercih eden yatırımcılar bir yıl içerisinde çok daha fazla kar elde etme şansına sahipken, benzer durumda olan Ethereum sahibi yatırımcılarda belirli oranlar ve belirli zamanlarda belki de Bitcoin’e oranla daha fazla kar elde edebilirler.

  • Hiçbir şekilde yatırımcı veya yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.
  • Yatırım yaparken Bitcoin veya Ethereum veya farklı bir kripto paraya yatırım yapmak tamamen size aittir.
  • Yatırım yapacak olduğunuz kripto paralar size büyük oranlarda geri döndürülemez kayıplar YAŞATABİLİR.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları