AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin Önceki Hareketlerini Taklit Ediyor! İşte Analistlerin Beklentileri

Bitcoin'de son durum ne?

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 40.000$’ın üzerinde çıksa da, fiyatın bu bölgeyi koruyamadığını ve 40.000$ altında satış baskısının arttığını gözlemliyoruz.

2022 yılına girdiğimiz andan itibaren sıkıcı bir piyasa ile karşı karşıya kalan yatırımcılar bu durumdan oldukça sıkıldı. Yeter artık diye insanların satmaya başladığını görüyoruz. Bu da bize muhtemel bir lokal dibe yakın olduğumuzu gösteriyor.

Bitcoin ve kripto paralardaki volatiliteyi seven yatırımcılar bu akümülasyon süreçlerinde sıkılsa da, sabırlı yatırımcıların eninde sonunda ödülünü aldığını gördük.

Popüler analist Michael van de Poppe’de Bitcoin’deki akümülasyon sürecinin uzadığına ve yatırımcıların sıkıldığına dikkat çekerek, kırılma muhtemelen çok büyük olacak dedi.

“Bitcoin bana önceki akümülasyon dönemlerini hatırlatıyor. 4 aydır belirli bir aralıkta hareket etmek sıkıcı ve dalgalı fiyat hareketlerine neden oluyor.

Zincir içi veriler tarafından bir çok veri tüm zamanların en düşük seviyesinde bu da akümülasyon sürecinde olduğumuzu doğruluyor.  Kırılma muhtemelen büyük olacak”

El Velvetoro isimli analistte “Elliot dalgaları prensibine” göre Bitcoin‘in akümülasyon bölgesinde olduğunu ve yukarı yönlü bir kırılımda bir sonraki hedefin 160.000$ olacağını ifade eden bir grafik paylaştı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu