BitcoinHaberler

Bitcoin Safiye’nin Yakalanma Anı Sosyal Medyada Yankı Buldu

Birçok Müşteriyi Bitcoin Mağduru Yapmıştı

Nexo

Dünkü haberimizde paylaştığımız “Bitcoin Safiye” unvanıyla anılan Safiye Gökçen Yüce’nin tutuklanmasının ardından yakalanma görüntüleri de sosyal medyada tıklanmaya devam ediyor.

Birçok kişiyi dolandırıp 30 milyon Türk lirasından fazla parayla kaçan “Bitcoin Safiye” lakaplı zanlı dün Bursa polisince kıskıvrak yakalanmıştı. Genç zanlının İstanbul-İzmir otoyolundaki gişelerde yakalanma görüntüleri sosyal medyada yankı buldu.

Polis ekiplerinin cep telefonu sinyalleri ve kredi kartı harcamalarını takip ederek yakaladığı Yüce’nin yakalanma ve adliyeye götürülme anındaki pişkin tavırları dikkat çekti.

İş O Görüntüler:

Yurt Dışına Kaçırılan Paralar İçin Soruşturmanın Derinleştirildiği Öğrenildi

Bitcoin Safiye, aynı Çiftlik Bank olayındaki gibi önce müşterilerine yüksek kar verdi, böylelikle müşterilerinin güvenini kazandı. Sonrasında ise yüksek miktardaki BTC’yi kendi cüzdanlarına geçirdikten sonra kayıplara karıştı ve hesaplarındaki Bitcoinleri yurt dışına transfer etti. Yakalanmadan önceki son cüzdan bakiyesinin 5 bin 143 Bitcoin olduğu öğrenilen dolandırıcının 40 kişiyi bu yolla mağdur ettiği öğrenildi.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı