BitcoinKripto Para

Bitcoin Satın Aldığınızı Zannederken Dolandırılmayın!

Bitcoin satışı yapılan internet sitesi sayısı hızla artıyor.

Bitcoin sadece kripto para borsalarında satılmıyor. Birçok internet sitesinde Bitcoin satışı yapılıyor ancak bu internet sitelerinin ne kadar güvenilir olduğu zaman zaman soru işaretleri doğuruyor. Özellikle 3. parti satıcılar tarafından satılan Bitcoin’ler dışında belirli SSL sertifikası olmayan internet sitelerinin sayısı son dönemde azalırken, SSL sertifikası olan ancak güvenilir sertifikaya sahip olmayan site sayısında rekor düzeyde artış yaşanıyor.

Bu internet siteleri son derece kurumsal şekilde görünüyor ancak aslında bu görüntüsünün arkasında kullanıcıyı dolandırmak yatıyor.

Özellikle bulut madencilik, veya çok fazla kâr vadeden bir kripto para sitesi gördüğünüzde bu siteden uzaklaşmanızı öneriyoruz.

Sadece Güvenilir Borsaları Kullanın

Uzmanlar, 2021 yılında siber saldırı, ponzi ve dolandırıcılıkların artacağını, yatırımcıların sadece adından söz ettiren kripto para borsalarını kullanmalarını öneriyor.

Yatırımcıların mutlaka güvenilir olan sitelerden Bitcoin alması, aksi durumda günler içerisinde satın aldıkları Bitcoin’lere ulaşmalarının mümkün olamayabileceği uyarıları bu dönemde fiyat yükselişi sonrası kripto para birimlerine artan ilgi nedeniyle sık sık tekrarlanıyor.

Güvenilir borsalar arasından Binance öne çıkıyor. Dünyanın en büyük borsası olan Binance geçtiğimiz haftalarda Türkiye’ye özel kripto para borsası da açmış durumda. Binance borsasına kayıt olmak ve işlem yapmak için aşağıdaki detaylı rehberi okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Kripto Para Nasıl Alınır? - Binance TR Kullanım Rehberi
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu