binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Short pozisyonlar yeni rekorunu kırabilir

Bitcoin Short pozisyonlar yeni rekorunu kırabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son zamanlarda yatay seyrini koruyan Bitcoin dün gece sert bir şekilde gerileme yaşadı. Bitcoin ani düşüşü tüm kripto para piyasasını olmsuz etkiledi ve altcoinler yüzde 15 ila 20 arasında değer kaybı yaşadı.

21 Ağustos tarihinde Bitcoin‘de Short pozisyonlarda artış dikkatlerden kaçmamıştı. 39500 seviyesine kadar kısa zamanda fırlayan BTC/USD Short grafiği bu senenin en yüksek seviyesi olarak karşımıza çıkmıştı.

Bugün aynı durum yaşanıyor

Bugün tekrar 39000 seviyelerine kadar tırmanan Bitcoin Short grafiği yatırımcıları bir hayli korkuttu. Short pozisyon yatırımcılar tarafından Bitcoin’in düşeceği düşünülerek açılan bir pozisyondur. Yani bu oran ne kadar yüksek olursa Bitcoin’in düşeceğini düşünen kişi sayısı o kadar fazla demektir.

Bu denli kısa (short) pozisyon açılması çoğu kişinin Bitcoin’in fiyatının düşecek olduğunu ve bu seviyelerden yükseliş beklenmediğinin bir göstergesi. Ancak daha önce bu gibi durumlarda ani yükselişler de meydana gelmiş olup, çoğu kişinin ters pozisyonda kaldığını da unutmamak gerekir.

Bu süreçte yatırım yaparken fiyatları sık sık takip etmek olası büyük zararların önüne geçebilir.

Öte yandan 204 milyar dolar pazar hacmine gerileyen kripto para piyasasında Bitcoin‘in hakimiyeti yüzde 54.6 oranında.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail