HaberlerKripto Para

Bitcoin Şirketlerinin Harcamalarında Bu Veri Yüzde 90 Düşüş Gösterdi!

Büyük kripto para şirketlerinin bu alandaki harcamalarındaki keskin düşüş analistlerin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Piyasa araştırma ve analiz firması Sensor Tower tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin ve kripto para reklamcılığı Kasım ayından bu yana çökmüş durumda.

Kripto Para Şirketlerinin Reklam Harcamaları Yüzde 90 Azaldı

Şirkete göre reklam harcamaları şu ana kadar %90’a varan oranlarda azaldı ve sektör devam eden piyasa çöküşü nedeniyle zor günler geçiriyor.

Örnek vermek gerekirse, kripto para borsası Gemini Trust, Kasım ayında aylık olarak 3.8 milyon dolarlık reklam harcaması yaparken bu miktar Mayıs ayında 500.000 doların altına indi.

Kripto paraların son çöküşün ardından, Amerikalı aktör Matt Damon, geçen yıl kripto fiyatlarının tarihi zirvesine yakın işlem gördüğü sırada yayınlanan viral “Fortune Favors the Brave” kripto reklamı nedeniyle alay konusu oldu. Geçtiğimiz hafta Twitter kullanıcıları, Damon’ın kötü zamanlamalı tavsiyesine uyanların yatırımlarının büyük bir kısmını kaybettiğini hesapladı.

Aktör Larry David, Şubat ayında Superbowl sırasında yayınlanan FTX reklamıyla ortalığı karıştırdıktan sonra, temsilcisi “Curb Your Enthusiasm” yıldızının reklamı çekerken kripto hakkında hiçbir şey bilmediğini itiraf etmişti.

İlgili Haber
Super Bowl Etkinliğindeki Kripto Para Reklamları Olay Oldu, Coinbase Çöktü!

Kim Kardashian ve Steph Curry gibi diğer ünlüler de kripto çöküşü konusunda esrarengiz bir şekilde sessiz kaldılar.

Analist Dennis Yeh, makroekonomik güvendeki düşüşün reklamcılık faaliyetlerinde önemli bir düşüşe yol açtığını söylüyor.

Bu arada, en büyük kripto para şirketleri işgücünü önemli ölçüde azaltma sürecinde. Coinbase geçen hafta 1.100 çalışanına kapıyı göstermiş ve onları hazırlıksız yakalamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu