BorsaHaberlerKripto Para

Super Bowl Etkinliğindeki Kripto Para Reklamları Olay Oldu, Coinbase Çöktü!

Birçok kripto platformu bu tür dev etkinlikleri önemli bir reklam fırsatı olarak görüyor.

13 Şubat’taki Super Bowl etkinliği sırasında gösterime giren bir reklam Coinbase‘e çok sayıda ziyaretçi çekmeyi başardı.

Super Bowl’un izleyici sayısının yaklaşık 100 milyon olduğu göz önünde bulundurulursa söz konusu etkinlikte çok sayıda kripto reklamına yer verilmesine şaşırmamak gerekiyor.

Bu yolla çokça yeni kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen kripto para borsaları, bu tür etkinlikleri kendileri için bir fırsata çevirmenin yollarını arıyorlar. Nitekim Coinbase ilgili reklam için yaklaşık 13 milyon dolar ödemiş bulunuyor.

Super Bowl Gecesi Yaşananlar

Dev spor etkinliğinde birçok kripto para reklamına yer verildi. Ancak izleyicileri mobil telefonları üzerinden taradıkları QR kodlarla Coinbase platformuna yönlendiren reklam, kuşkusuz en çok dikkat çeken tanıtım haline geldi. Söz konusu reklamda Super Bowl Sunday’e katılan kullanıcıların ücretsiz 15 dolarlık Bitcoin alacağı duyuruldu. Bu da bilgisiz yatırımcıları olumsuz etkileyebileceği gerekçesiyle düzenleyicileri tedirgin etti.

Reklamın pazar öğleden sonra yayınlanmasından kısa bir süre sonra sosyal medyada Coinbase’in web sitesinin başarısız olduğuna dair söylentiler ortaya çıktı.

Coinbase’in Baş Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada Coinbase QR kod reklamından sonra

Hiç görmediğimiz kadar bir yoğunluk yaşandı. Bu da kısa süreli bir hizmet yavaşlamasına neden oldu.

dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu