coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Spot ETF Onayı Sonrası BTC İçin Yeni Mücadele Ne Olacak? Coinshares...

Bitcoin Spot ETF Onayı Sonrası BTC İçin Yeni Mücadele Ne Olacak? Coinshares Üst Düzey Yöneticisi Açıkladı

Bitcoin Spot ETF onayına kesin gözle bakılırken CoinShares yöneticisi Meltem Demirörs onay sonrası yaşanacaklara değindi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin Spot ETF’lerinin potansiyel onayını çevreleyen beklenti, SEC’in şirketleri bu olağanüstü karara hazırlanmak için evraklarını tamamlamaya çağırmasıyla birlikte hararetli bir noktaya ulaştı.

CoinShares Strateji Direktörü Meltem Demirörs, onay sonrasında yaşanacaklara ilişkin görüşlerini paylaştı.

Onay sonrası olası piyasa tepkisi sorulduğunda Demirörs, “haberi sat” olasılığını dışladığını kaydetti. Kripto ETF’lerine yönelik önemli fon akışları yoluyla kendini gösteren Bitcoin’e yönelik sürekli talebe atıfta bulunarak, bir önceki yılın kapanışında 2.2 milyar dolara ulaşan istikrarlı bir yatırım akışının altını çizdi.

Demirörs, BlackRock gibi kurumların 2 milyar dolarla gireceği söylenen önemli yatırımlarıyla desteklenen bu yeni ürünlerin onaylanmasının Bitcoin’e olan talebi daha da artıracağını söyledi. Demirörs’e göre bu sürekli ilgi, piyasanın ETF onayı sonrası bir gerileme beklentisine meydan okuyabilir.

İlgili Haber  Eski SEC Başkanı Jay Clayton, Bitcoin Spot ETF'lerin Onayı Hakkında Konuştu: Ne Beklediğini Açıkladı

Ancak Demirörs, Bitcoin’in kendisini de aşan yaklaşan bir mücadele alanının ipuçlarını verdi. Varlık yöneticileri arasındaki rekabet ortamına işaret ederek, özellikle bu ETF’lerle ilişkili ücretlere değindi. Fidelity’nin Grayscale Trust gibi yerleşik ürünlere kıyasla önemli ölçüde daha düşük ücretlerle giriş yaptığını vurgulayarak, bu ücret savaşının yatırımcıları çekmede önemli olacağını belirtti.

Bitcoin ön plana çıkarken, Demirörs başta Ethereum olmak üzere diğer kripto paraların da bunu takip etme potansiyelini dile getirdi. Bununla birlikte, Solana ve Ethereum gibi varlıklara artan yatırımcı ilgisine rağmen, yaygın olarak benimsenmeden önce düzenleyici netlik ve piyasa olgunluğunun çok önemli faktörler olmaya devam ettiği konusunda uyardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail